OSIGURAN PETI VELIKI DERBI OVE SEZONE: Partizan svladao Vošu u finalu za finale Kupa Radivoja Koraća.

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća nakon što su u niškom ČŒairu svladali Vojvodinu rezultatom 80-67.

Vojvodina je pružila veliki otpor pa se utakmica nije odlučivala do posljednjih minuta utakmice, ali na kraju su izabranici Željka Obradovića opravdali ulogu favorita i zakazali Veliki derbi finala, petog ovosezonskog. budući da je Crvena zvezda prethodno danas pokorila Čečak. Taj meč počinje sutra u 21 sat.

Crno-bijeli su bolje otvorili utakmicu i tricom kapetana Pantera poveli 13-9, no Voš je uzvratio poenima iskusnog centra Zorana Nikolića i Banjca i smanjio rezultat na 15-13.

U osmoj minuti utakmice Ledej je izveo oba slobodna bacanja za prednost svoje momčadi od 20-13, ali su Novosađani u završnici prvog poluvremena smanjili na samo 24-22, pošto je Cunningham postigao koš uz dodatka. slobodno bacanje.

Kaminski je poenom otvorio drugu četvrtinu, no Vojvodina je nastavila s odličnom igrom te ubrzo izjednačila na 26-26, nakon trice Petra Rakićevića i polovične igre Savića pri izvođenju slobodnih bacanja. sredinom ovog razdoblja, prvo vodstvo na utakmici za člana KLS-a donosi Nikoliić iz prvih koševa na utakmici.

Na to je Nanelli odgovorio novom tricom, kada su izabranici Željka Obradovića vratili vodstvo koje nisu ispuštali do kraja poluvremena, kada su u završnici povećali prednost i poveli 43-35 nakon poena BalÅ. ¡a Koprivica.

Ključnu prednost Partizan je stekao u trećem dijelu. Nakon pet minuta igre u ovom dijelu Kaminski je tricom postigao prvu dvoznamenkastu prednost na utakmici pri vodstvu Partizana 53-42.

Razlika se na ovoj razini održala do kraja ove četvrtine, a maksimalnih +12 opet je donio američki centar crno-bijelih koji je pogodio dodatno bacanje za prednost 60-48, a rezultat na kraju ovaj dio postavio je Banjac s dva realizirana bacanja u posljednjoj minuti – 60:50.

Vojvodina je posljednju dionicu otvorila serijom 6-2 i poenima Cunninghama smanjila zaostatak na 6 poena. Nakon točno četiri minute igre u posljednjoj četvrtini Novosaćani su se vratili u igru ​​jer je Nikolić zabio pod košem za samo 3 poena minusa (66-63), a za to je uvelike zaslužan Luka. ‡erić koji je nešto ranije pogodio tricu.

No, nalet je brzo odbijen i nakon 4 vezana poena Ledeja Partizan je na tri i pol minute do kraja vratio dvoznamenkastu prednost (76-65), nakon čega više nije bilo povratka košarkaša Vojvodine.