Osimen pokvario planove Barcelone, Porto slavio protiv Arsenala u nadoknadi (VIDEO)

Večeras su odigrane prve utakmice posljednja dva para osmine finala Lige prvaka.Napoli je u Napulju dočekao Barcelonu rezultatom 1:1, dok je Porto dočekao londonski Arsenal. slavili su domaćim rezultatom 1:0.

U utakmici između Porta i Arsenala prvih deset minuta bilo je teško, uglavnom se igralo na sredini terena, no Arsenal je bio taj koji je držao loptu u svom posjedu. Pritisak gostiju na posljednju liniju obrane Porta bio je čest, a onda velika šansa za domaće.

Igrala se 22. minuta, navijači i domaći već su počeli slaviti, a Galeno je propustio priliku karijere. Prvo je pogodio stativu, a nakon odbijene lopte promašio cijeli gol, praktički je uspio promašiti dvije šanse u djeliću sekunde sa svega 10-ak metara od gola, za veliko razočaranje na stadionu u Portu. Saliba je imao jedan pokušaj nakon kornera, dobro je skočio, ali ni njegov udarac nije bio tako blizu.

U drugom poluvremenu pritisak Arsenala je bio sve veći, ali nisu uspjeli postići pogodak. No, prava erupcija dogodila se u 4. minuti sudačke nadoknade, Martinelli je izgubio loptu, Porto krenuo u jedan od posljednjih napada, a Galeno je nadoknadio promašaj iz prvog poluvremena i postigao pobjednički pogodak.

U prvom poluvremenu u Napulju nije bilo golova. Barcelona je bila bolji rival i imala je više prilika kod suparničkog gola, ali u tom periodu nije bilo većih uzbuđenja.

Jamal, Lewandowski i Gundogan su prijetili u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo.

Ipak, u 60. minuti prvi pogodak u Napulju postigao je Robert Lewandowski, nakon sjajne asistencije Pedrija kroz noge Rahmanija. Ipak, samo pet minuta trebalo je za sljedeći gol, domaći su izjednačili golom Viktora Osimena.

Napoli je čak krenuo i na preokret, ali će se na kraju zadovoljiti remijem jer je rezultat završio 1:1.

U Barceloni će se 12. ožujka odlučiti tko ide u daljnju fazu natjecanja.