PARTIZAN NA +45: Obradović “bez milosti” za tim iz rodnog grada!

Košarkaši Partizana vrlo su uvjerljivo svladali Borac u beogradskoj Areni s nevjerojatnih 101-56 u 9. kolu ABA lige.

Ovakav poraz možda se i nije očekivao nakon što su Čačani u prošlom kolu uvjerljivo svladali FMP.

Partizan je na početku poveo 9-2 nakon koša Dowzera, ali su se gosti vratili serijom od pet poena nakon trice Brtsa. Nakon šest minuta igre bila je prilika za izjednačenje, ali je Ronaldo Segu bio prepolovljen s linije slobodnih bacanja, pa su crno-bijeli ostali u prednosti od pola koša (13-12).

U završnici prve četvrtine domaći su se ponovno odlijepili zahvaljujući dvjema uzastopnim tricama Kaminskog i Andušića te tako već u ovom dijelu stigli do prve dvoznamenkaste prednosti, kada je Partizan poveo 24-14. Bio je to samo nagovještaj enormne razlike koja će se napraviti do kraja prvog poluvremena.

Na kraju prvih 10 minuta Rebrača je postigla rezultat 24-16, a Uskoković je na početku druge dionice smanjio na sedam koševa minusa. No, nakon Seguove trice za 29-21 u korist crno-bijelih, krenuo je ključni niz momčadi Željka Obradovića.

Uslijedile su trice Smailagića i Ponitke za +18 (37-21), a nešto kasnije i Vukčević je bio precizan s distance. Dvije i pol minute do kraja prvog poluvremena Smailagić je polaganjem premašio 20 poena razlike, a zatim dodao i dodatno bacanje zbog prekršaja Brtsa za prednost od 47-25.

Prije odlaska na veliki odmor razlika je iznosila 28 koševa, au ovoj četvrtini Rebrača je bila posljednja zabio, no to je bilo dovoljno samo za smanjenje zaostatka na 55-29.

Partizan je seriju trica nastavio iu trećoj dionici, ubacivši pet od devet pokušaja, od kojih je tri realizirao Tristan Vukčević. S druge strane, momčad trenera Mijatovića nije pucala iz daljine, iako je Čačak tradicionalno prepoznatljiv po tom segmentu. Već na kraju ovog dela crno-beli su postigli čak 86 poena i vodili sa +43, kada je bilo jasno da košarkaši Borca samo žele da se utakmica što pre završi. Na kraju, ostaje za vidjeti koja će biti konačna razlika.

Tristan Vukčević bio je najučinkovitiji na utakmici s 24 poena, 5 skokova i 2 asistencije, dok su Mateus Ponitka i Alen Smailagić ubacili po 13 poena, uz po 3 skoka, a istaknuli su se i asistencijama – Poljak ih je imao 7, a Smailagić 5.

U poraženoj momčadi Ronaldo Segou upisao je 16 poena, 2 skoka i 3 završna dodavanja, a dvoznamenkasti je bio i Tylen Brats s 11 poena, ali uz vrlo loš postotak šuta.

Partizan sada ima 6 pobjeda i 3 poraza i zauzima četvrto mjesto na tabeli, dok su Čačani doživjeli peti poraz i nalaze se na devetom mjestu.

U sljedećem kolu Borac dočekuje Budućnost, a Partizan gostuje kod FMP-a, ali ih prije toga čeka duel u Euroligi protiv Panathinaikosa.