Partizan nakon produžetaka svladao Monaco!

Košarkaši Partizana u 12. kolu Eurolige pobijedili su Monaco rezultatom 89:85.

Partizan je bolje ušao u susret, Caboclo i Panther su pogodili za vodstvo crno-bijelih 11:2, a onda je uslijedila serija gostiju od 10:1. No, poenima Nanelija, a zatim i Tristana Vukčevića domaći su vratili prednost i nakon prvog poluvremena rezultat je bio 16:13.

Kemba Walker otvorio je drugu trećinu tricom, a Dialo lagano poentirao uz prekršaj Vukčevića. Monaco je otišao na plus 6, a Nanelli je trojkom vratio crno-bijele u život i na kraju drugog poluvremena rezultat je bio 32:35 u korist ekipe Saše Obradovića.

Gosti bolje ulaze u drugo poluvrijeme, James postiže prve poene na meču, a na drugoj strani Smailagić postiže atraktivno zakucavanje. Panter je heroj crno-belih, pogodio je trojku uz faul i doneo preokret svojoj ekipi.

Suci nisu dosudili prekršaj Montejunasu u napadu kao Caboclu, Partizanova obrana se raspala, a onda je Litavac pogodio tricu za novo vodstvo, Nanelli je uzvratio na drugoj strani, a rezultat je na kraju treće trećine 51:51.

Posljednju dionicu Douzer je otvorio poenima, a crno-bijeli su započeli s novom tricom. S druge strane, James je dobio tehničku. No, uslijedila je prava drama, gosti su smanjili razliku na četiri poena. Gosti su tricom Mikea Jamesa smanjili razliku na samo jedan poen. Crno-bijeli su bili na korak od pobjede, ali je James ubacio nevjerojatnu tricu i izborio produžetak.

Douzer je nastavio postizati koševe za Partizan, a onda je Panther dodao još jednu tricu. Lojd je pogodio tešku dvojku, ali su crno-beli uspeli da očuvaju prednost i upišu važnu pobedu u Evroligi, a rezultat je na kraju meča bio 89:85.