Partizan uvjerljivo poražen u Zadru: Crno-bijeli ni trenutka nisu vodili, Božić nadomak novog triple-doublea

Košarkaši Partizana danas su neugodno iznenadili pošto su vrlo uvjerljivo poraženi u Zadru od istoimene momčadi sa 84-68, u 13. kolu regionalne ABA lige.

Na veliko iznenađenje domaći su od samog početka nametnuli svoj ritam i kontinuirano vodili. Nakon nepune četiri minute vodili su 11-4 nakon poena Arijana Lakića, a nakon brojnih promašaja u posljednjoj minuti dionice to su i održali te su domaći vodili 20-13.

Manje od 12 minuta igre Zadranima je trebalo da stignu do prve dvoznamenkaste prednosti, kada su tricom Luke Božića poveli 27-15. Vukčević je odmah uzvratio tricom, a zatim se nadovezao i zakucavanjem, no hrvatski predstavnik ubrzo je tricom Ramljaka vratio dvoznamenkastu razliku koju nije ispuštao do kraja poluvremena.

Ponovno je posljednji timeout dionice bio neučinkovit, no jedine poene u osam minuta izvan linije 6.75 postigao je Lakić za velikih 47-34 na polovici utakmice.

Nakon još jedne trice Drežnjaka na početku drugog poluvremena stiglo se do maksimalnih +15 (52-37), ali onda je uslijedila serija crno-bijelih 9-0 koju su otvorili tricom. od Smailagića, pa je zaostatak smanjen na samo 6 poena (52 -46) i činilo se da se gostujuća ekipa vraća.

No, raspaljeni Drežnjak ubacio je još dvije trice, a ponajviše njegovom zaslugom Zadar je na kraju treće dionice imao prednost od 63-50.

Tada se činilo da je košarkašima Partizana pao motiv jer je posljednja dionica započela serijom domaćih od 7 poena nakon koje su vodili sa 70-50 kada je utakmica praktički bila odlučena.

Nakon timeouta koji je tražio Željko Obradović, Partizan je samo tricom Danila Andušića uspio smanjiti rezultat na -15.

Pobjedničku momčad očekivano je predvodio aktualni MVP lige Luka Božić kojemu je novi triple-double nedostajao po jedan skok i asistencija! Na kraju je skupio 26 poena te po 9 skokova i završnih dodavanja. No, daleko od toga da je bio usamljen, jer je Dario Drežnjak postigao 25 ​​koševa, uz 6 uhvaćenih lopti.

U Partizanu je najefikasniji bio Tristan Vukčević sa 16 koševa, a dvoznamenkasti su bili i zek Ledej s 11 (6sk9) te PJ Dowzer s 10 koševa.