Petarda Zvezda protiv Radničkog: Endiaye dvostruki strijelac, Katai opet strijelac (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde uvjerljivo su svladali Radnički iz Kragujevca na stadionu “Rajko Mitić” s 5:0, u 26. kolu Superlige Srbije.

Na taj su način branitelji naslova iskoristili kiks Partizana ranije danas i povećali prednost na poziciji lidera na 4 boda u odnosu na najvećeg rivala.

Domaće je u vodstvo doveo Marko Stamenić u 10. minuti koji je iskoristio pogrešnu procjenu vratara Lekovića kojeg je Kanga ubacio s desne strane, a novozelandski reprezentativac na drugoj stativi lagano pospremio loptu u mrežu. .

Deset minuta kasnije prednost je udvostručio Sherif Endiaje, kada je petom loptu koju je s desnog boka uputio Srđan Mijailović lucidno plasirao u gol.

Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme, a da Kragujevčanima ide loše vidjelo se početkom drugog, kada je Slobodan Simović u tri minute sebi dopustio da zaradi prekršaje nad Endiajeom dva žuta kartona, pa su gosti ostali s igračem manje.

Aktualni prvak to je u potpunosti iskoristio, jer je Endiaye svojim drugim golom u 50. minuti povisio na 3:0. Bio je to klasičan mat u tri poteza, nakon što je Hwang dodao loptu Ivaniću, koji je potom u šesnaestercu proigrao Senegalca prema napadaču.

Na 4-0 povisio je Hwang u 68. minuti. Nakon odličnog driblinga Olajinka je ubacio do Korejca koji je samo postavio nogu.

Samo osam minuta kasnije eksplodirala je petarda. Aleksandar Katai nastavio je niz golova nakon povratka na travnjak – nakon što je u prošlom kolu zabio i niškom Radničkom – maestralnom igrom u svom stilu svladao je danas i peti put Lekovića.

Utakmica je završila odmah nakon isteka devedesete minute.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Glazer – Mijailović, Spajić, Điga, Rodić (od 81. Radojević) – Kanga (od 64. Katai), Stamenić (od 64. Mimović) – Bukari, Hvan, Ivanić (od 64. Olainka) – Endijaj (od 70. Sremčević). ) ).

Radnička 1923. (4-2-3-1): Leković – Ćosić, Šerbečić, Simović, Dadić – Aleksić (od 68. Đurić), Ristić (od 68. Bukumira) – Vidosavljević (od 68. Ivelja), Bevis (od 52. Zorić), Vižđi (od 52. Mitrović) – Gluščević.