PL: Arsenal i Villa “ljubomorno” čuvaju svoje pozicije (VIDEO)

Danas je glavni događaj u Premier ligi veliki derbi između Manchester Uniteda i Liverpoola, no već su odigrane tri utakmice u kojima su slavili favoriti.

Arsenal je barem nakratko zadržao vodeću poziciju pobjedom 2-0 na Emiratesu nad, posljednje dvije sezone, vrlo teškim Brightonom 2-0.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Gabriel Jesus bio je precizan u 53. minuti, a Kai Havertz postavio je konačan rezultat u 87. minuti.

Sada Topnici čekaju rasplet spomenutog derbija i nadaju se da Liverpool neće pobijediti kako ih ne bi prestigli na vrhu ljestvice, budući da s 39 bodova trenutno imaju dva više od momčadi s Anfielda.

I ove sezone svoju poziciju drži izvrsna Aston Villa koja je u gostima slavila kod Brentforda s 2-1.

Činjenica da su igrači Brentforda poveli u posljednjoj minuti prvog poluvremena golom Keena Lewis-Pottera nije demoralizirala gostujuće igrače.

Crveni karton Bena Meea u 71. minuti olakšao im je posao, što su “Oberučke” prihvatile i pobijedile golovima Alexa Morena u 77. i Ollieja Watkinsa u 85. minuti.

Tako su sačuvali treću poziciju i sada imaju 4 boda više od Manchester Cityja, a dva manje od Arsenala.

West Ham je kod kuće slavio protiv Wolverhamptona s 3-0.

Na poluvremenu su Čekićari vodili 2-0 golovima Mohameda Kadusa i asistencijama Lukasa Pakete u 22. i 32. minuti.

Konačni rezultat postavio je Jarrod Bowen u 74. minuti, a opet je pogodak postigao Lukas Paket.

West Ham je sada osmi na tabeli sa 27 osvojenih bodova, dok su Wolvesi na 13. poziciji sa 19 bodova.