PL: Debakl Aston Ville u izravnoj borbi za plasman u Ligu prvaka, Čekićari jedva spasili bod daviteljima! (VIDEO)

Danas su završene tri utakmice 28. kola Premier lige, a derbi kola svakako je odigran na Villa Parku, gdje je Aston Villa dočekala Tottenham u okršaju momčadi iz vrha ljestvice. Barem na papiru.

Domaći su doživjeli pravi debakl u izravnoj borbi za plasman u Ligu prvaka pošto su poraženi od Pevaca iz sjevernog Londona s 4:0.

Pravi debakl doživljen je u drugom poluvremenu, budući da je prvo završilo bez golova!

U blitzkriegu gosti su poveli 2:0 golovima Jamesa Madisona u 50. minuti i Brennana Johnsona tri minute kasnije.

U 65. minuti suparniku je posao znatno olakšao James McKean koji je oštrim startom zaradio izravni crveni karton.

Nogometaši Tottenhama su u sudijskoj nadoknadi ponovili isto što i u uvodnoj fazi drugog poluvremena te uz nova dva kola slavili više nego uvjerljivu pobjedu u vrlo važnoj utakmici.

Prvo je Son zabio nakon asistencije Kuluševskog, a kasnije je upisao i drugu asistenciju u ovom susretu kada je u 4. minuti sudačke nadoknade proigrao Wernera za konačnih 4:0.

Sada je Villa na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka, te ima samo dva boda više od današnjeg suparnika, ali i utakmicu više.

Brighton je na svom stadionu pobijedio Nottingham Forest s minimalnih 1-0, a Andrew Omobamidele doveo je svoju momčad u vodstvo u 29. minuti autogolom.

Puno golova viđeno je u Londonu u dvoboju West Hama i Burnleya, a na kraju su podijeljeni bodovi jer je utakmica završila rezultatom 2-2.

Pretposljednja momčad prvoligaške ljestvice iznenađujuće je na poluvremenu vodila s 2-0, nakon golova Davida Fofane u 11. i autogola braniča domaćih Mavropanosa u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Ipak, Hammersi su spasili barem bod nakon golova Pasquala na samom početku drugog poluvremena i Dannyja Ingsa u sudačkoj nadoknadi.

West Ham je sedmi na ljestvici sa 43 osvojena boda, dok je Burnley na 19. poziciji sa samo 14 bodova, pa im ovakvi bodovi puno znače, iako će teško izbjeći ispadanje.