POBJEDA: Đoković u polufinalu AO

Najbolji tenisač svih vremena Novak Đoković pobijedio je Taylora Fritza 3-1 i plasirao se u polufinale Australian Opena.

Srbijanski tenisač sigurnim koracima korača prema svom 11. naslovu u Melbourneu, jer je danas uspješno preskočio još jednu važnu stepenicu ka ostvarenju tog cilja. Meč dva rivala trajao je tri sata i 45 minuta. Đoković će u polufinalu imati boljeg iz duela Janik Siner – Andrej Rubljov.

Ovo je bio deveti susret Đokovića i Fritza, a sve pobjede upisao je srpski tenisač. Fritz je pružio snažan otpor Novaku, prva dva seta igrao je odlično, ali je na kraju presudila kvaliteta i odlučila pobjednika. Obojica su bila vrlo motivirana, a Novak je prvi set dobio nakon tie-breaka, dok je Fritz u drugom setu iznenadio srpskog tenisača. Đoković je treći set dobio 6:2 i već tada je bilo jasno tko će dobiti ovaj meč i pokušava li se Fritz na sve načine vratiti u igru.

Đoković će igrati protiv boljeg iz duela Siner-Rubljov, a taj meč je na programu od 10 sati i 30 minuta.