Pobjeda Zvezde u Čačku u odličnoj košarkaškoj predstavi

Košarkaši Crvene zvezde svladali su Borac u Čačku s 93-87, u odličnoj utakmici trećeg kola regionalne ABA lige.

Iako je domaćin cijelu utakmicu bio u zaostatku, uspio je na kraju donijeti uzbuđenje, ne predajući se do samog kraja.

Zvezda je dobro krenula u utakmicu serijom od 7 uzastopnih poena. Počelo je tricom Gedraitisa, a nastavilo se s 4 poena Marka Simonovića koji je publici pokazao i jedno zakucavanje.

Preko Franklina i Čarapića Borac se približio i uveo dvoboj u rezultatski egal. Nakon Teodosićeve trice, Rebrača i Brts donijeli su izjednačenje (14-14), pokazalo se i posljednje na utakmici.

Do kraja prvog poluvremena Gedraitis i Teodosić ubacili su po još jednu tricu, a na kraju je Mike Tobey zakucao za prednost 24-20.

Druga četvrtina počela je vrlo neučinkovito jer gotovo dvije minute nije bilo poena, a post je prekinuo Nemanja Nedović koji je nastavio show zakucavanja iz prve četvrtine. Nakon dodatnog dodavanja Dalibora Ilića, Najpir je tricom došao do prve dvoznamenkaste prednosti u ovoj utakmici, kada su gosti 6 i pol minuta do poluvremena poveli 33-22.

Do kraja ovog dijela došlo se do razlike od 13 poena, kada je Jago Dos Santos uspješno probao svoj šut odmah po ulasku u igru ​​i pogodio tricu za prednost 43-30. S druge strane Brts je brzo uzvratio istom mjerom i vezao nova dva poena, pa je domaćin ipak uspio smanjiti zaostatak na jednoznamenkastu razinu na polovici utakmice, kada je Zvezda vodila 43-35.

Treća četvrtina odigrana je u izvrsnom ritmu pa je rezultat ostao u istim okvirima, a momčad Duška Ivanovića je prije ulaska u posljednjih deset minuta razliku povećala za samo pola koša. Na kraju je Aleksa Uskoković, izdanak Zvezdine škole, tricom iz kuta nakon odličnog poteza smanjio na 64-55 za nešto više od minute do kraja ovog dijela.

Efektnim zakucavanjem Tylena Burnsa u kontri momčad Dejana Mijatovića smanjila je zaostatak na samo 7 poena (68-61) na osam minuta do kraja, no Nedović je na drugoj strani imao odgovor u vidu druge trice. pokazivač u vrlo kratkom vremenu.

Trica Bojana Tomaševića za manje od šest i pol minuta potpuno je zahuktala utakmicu jer je Zvezda vodila samo 71-66, pa je Duško Ivanović bio prisiljen tražiti timeout. Odmah po povratku na parket ekspresno je istom mjerom uzvratio Shabazz Napier, koji je nešto više od tri minute do kraja uzvratio Ronaldu Segu tricom na tricu, što je bio samo početak njihove žestoke borbe. sukobu, kada su preuzeli odgovornost u napadima svojih momčadi .

Na kraju je trica Miloša Teodosića iz kuta dvije minute do kraja protiv kluba u kojem je proveo kratak dio početne faze karijere definitivno odlučila dvoboj, za prednost od 86-75. Cijelo vrijeme Napier s jedne i Sega s druge strane vodili su pravi obračun na terenu u posljednjim minutama i bili su gotovo nezaustavljivi.

Na utakmici je najefikasniji bio Ronaldo Segou sa 23 poena, uz 4 završna dodavanja i 2 skoka, dok je Brts ubacio 18 poena za poraženu momčad uz 4 skoka i 2 asistencije.

U pobjedničkoj momčadi Shabazz Napier je imao 18 poena, Gedraitis je svojim 16 poena dodao 5 uhvaćenih lopti, Nedović je skupio 13, a Bolomboy 10 poena.

U idućem kolu Borac gostuje u Splitu, a Zvezda u gostima kod FMP-a.