Pola miliona ljudi biralo najboljeg u historiji, pogodite od koga je Messi izgubio u finalu

Dok u svijetu sporta traje pauza zbog pandemije koronavirusa, madridska Marca organizirala je veliku online anketu u kojoj je birala najboljeg nogometaša svih vremena.

U finalu su očekivano završili Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Ronaldo je do finala stigao preko Maradone (59% – 41%), a Messi je u okršaju s brazilskim Ronaldom dobio 52 posto glasova. Ranije su najbolji nogometaši današnjice izbacivali Ferenca Puškaša, Alfreda Di Stefana, Paola Maldinija i Zinedinea Zidanea. Pele, legendarni Brazilac i jedan od favorita natjecanja, ispao je u drugom krugu od sunarodnjaka Ronalda.

U finalu je Messi na startu imao oko 60 posto glasova, ali onda su se aktivirali fanovi Ronalda pa je na kraju rezultat bio: 246 hiljada glasova za Ronalda i 209 hiljada za Messija.

Za treće mjesto je borba bila još napetija, a brazilski Ronaldo je nakon 400 hiljada glasova slavio s 51:49 protiv Maradone.

pola miliona ljudi biralo najboljeg u historiji, pogodite od koga je messi izgubio u finalu