Novi igrači su se našli na spisku selektora Sergeja Barbareza za prijateljske utakmice sa Engleskom i Italijom, što uključuje i Dženisa Burnića koji je debitovao za reprezentaciju Bosne i Hercegovine protiv Engleske.
Burnić je izrazio ponos i sreću zbog debija, ističući svoju ljubav prema BiH i osjećajnost prilikom ulaska u igru protiv Engleske. Također, naglasio je zajedništvo kao ključnu karakteristiku bh. tima koji se trenutno priprema za meč sa Italijom.
Svi igrači rade zajedno kao jedna porodica, a Burnić je izrazio zadovoljstvo što može učiti od nekadašnjih reprezentativaca.
Naši reprezentativci se trenutno pripremaju za meč sa Italijom, a Dženis Burnić ističe zajedništvo kao glavni adut bh. tima:
„Već dugo smo zajedno na okupu i sve protiče u najboljem redu. Radimo kvalitetno i jako, tako da ćemo u meč sa Italijom ući spremni. Svi smo ovdje kao jedna porodica. Treneri u stručnom štabu sa selektorom Sergejom Barbarezom imaju odličnu energiju koju prenose i na nas igrače. Drago mi je što imam priliku da učim od toliko naših nekadašnjih reprezentativaca.“
Izvor: ( www.nfsbih.ba / TNTPortal.ba )



