Poraz crno-bijelih: Barcelona svladala Partizan

Košarkaši Partizana u trećem kolu Eurolige izgubili su od Barcelone na svom terenu rezultatom 83:92.

Momčad Željka Obradovića dobro je krenula u utakmicu. Crno-bijeli su došli do prednosti od 8:2, ali su potom protivniku dopustili seriju od 15-2 kojom je Barcelona najprije uspjela izjednačiti, a zatim i povesti te osigurati prednost od 23:16 nakon prvih deset minuta.

Crno-beli su uspeli da se vrate u meč početkom druge četvrtine. Avramović je pogodio prvu tricu za svoju momčad, uspjeli su nakratko povesti, a onda je uslijedila sjajna igra gostiju. Katalonci su se prije svega ponovno uspjeli odlijepiti izvrsnim šutem za tri poena. Laprovitolo je pogodio dvije trice, a Nikola Kalinić tricom uz zvuk sirene stavio točku na prvi dio igre za 44:34.

Uspjeli su crno-bijeli vratiti u život početkom treće četvrtine sjajnom igrom Jamesa Nunnallyja, no Barcelona se ubrzo vratila. Dominirala je Barça u reketima, a posebno je stvarala probleme sa skokom u napadu, a Partizan nije imao rješenja za Hernangomeza i Parkera. Barcelona je na kraju utakmice imala 16 ofenzivnih skokova, 24 asistencije i ukupno 13 trica.

Kod Partizana najbolji je bio Nanelli koji je imao 14 poena, Douzer je dodao 13, Leday 12, a Avramović i Panther po 11. Laprovitola je na drugoj strani ubacio 20 poena, a Willy Hernangomez 15.