Poraz Neimara od GFC-a Sarajevo

Ekipa Neimari-Salines bolje je otvorila utakmicu, te su poveli već u 3. minuti, a strijelac za 1:0 bio je kapiten Seldin Zatagić. Nakon toga gosti igraju nešto bolje, a nakon nekoliko propuštenih šansi, gol ipak postižu u 13. minuti, a strijelac je bio Edis Mršo za poravnanje rezultata 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu negdje je uživati u sjajnim akcijama i golovima koji su im priuštile ove dvije ekipe. Domaćin do novog vodstva dolazi u 28. minuti kada autogol za rezultat 2:1 postiže Josip Bilić. Taj gol kao da je razljutio goste, koji su nakon toga prelomili utakmicu u svoju korist. Prvo je Nedžad Hodžić u 30. minuti pogodio za 2:2, da bi u 36. minuti Josip Bilić pogodio za preokret i vodstvo gostiju 2:3. Nakon toga raspala se igra domaćeg tima, a to su iskoristili gosti u 38. minuti Nedžad Hodžić postiže novi gol za 2:4, da bi u istoj minuti i Faruk Brkanić zatresao mrežu domaćina za 2:5 vodstvo gostiju. Tačku na meč stavio je Amel Handžić u 39. minuti za konačnih Neimari-Salines-GFC Sarajevo 2:6.

Mi smo dobro otvorili prvo poluvrijeme. Bili smo na 1:0 vodili smo 2:1. Pri kraju utakmice presudio je veći roster igrača iz Sarajeva. Nažalost mi se evo kao i većinu utakmica do sada susrećemo sa nedostatkom igrača. Falila su nam dva-tri ključna igrača. Također imali smo povrijeđenih igrača. Jedan od naših najboljih igrača Šišić došao je na utakmicu sa temperaturom i pokušao da pomogne. Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Mi se okrećemo nedeljnoj utakmici u prvenstvu koja je za nas puno bitnija. Nadamo se da ćemo neko od provrijeđenih igrača biti u rosteru u nedjelju“, izjavio je za Zenicainfo.ba, trener MNK Salines-Neimari Dženan Muminović.

Ekipa iz Sarajeva se sasvim zasluženo plasirala u četvrtfinale Kupa BiH, a zanimljivo je da će ova dva tima već za vikend odigrati novi meč, također u zeničkoj Areni, ali ovaj put u okviru 9. kola Premijer lige BiH u futsalu. (M. P.)

The post Poraz Neimara od GFC-a Sarajevo appeared first on zenicainfo.ba.