Poraz Širokog Brijega za oproštaj od Evrope

Nogometaši Širokog Brijega završili su nastup u Evropskoj ligi.

Širokobriježani su u uzvratnom susretu prvog pretkola danas u Almatyju poraženi od kazahstanskog Kairata sa 2:1. Kazahstanski tim slavio je istim rezultatom i u prvoj utakmici te se s ukupnih 4:2 plasirao u drugo pretkolo.

Sva tri pogotka postignuta su u finišu meča. Prvo je Bagarić pogotkom sa 11 metara u 90. minuti Širokobriježane doveo u vodstvo, ali su domaći izjednačili samo dvije minute kasnije golom Orazova. Konačan rezultat postavio je Kuat u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Preostala dva bh. predstavnika u Evropskoj ligi, Zrinjski i Radnik također igraju večeras uzvratne susrete prvog pretkola. Zrinjski će u Mostaru od 19 sati braniti tri gola prednosti iz prvog meča protiv Akademije Pandev, dok Radnik od 20.45 u Trnavi igra protiv Spartaka. Ekipa iz Bijeljine iz prvog meča u Banjoj Luci ima dva gola prednosti.