POSLIJE LIGE PRVAKA: I IMT dao gol, Zvezda spasila pobjedu na krovu (VIDEO)

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su u gostima IMT rezultatom 2:1 u 13. kolu Super lige Srbije. Dva pogotka u tri minute bila su dovoljna aktualnom prvaku, unatoč tome što su nominalni domaćini na stadionu Voždovca u finišu smanjili rezultat.

Prvu veliku priliku Zvezda je imala već u 2. minuti. Mijatović je pucao, a Ćirković u posljednji trenutak spriječio loptu da uđe u gol.

Bila je to jedina prilika u prvih 10 minuta susreta. Novu priliku Zvezda je imala u 17. minuti. Marko Stamenić je nakon udarca iz daljine pogodio vratnicu.

Pet minuta kasnije crveno-beli dolaze u vođstvo. U 23. minuti je u vodstvo doveo Jean-Philippe Crasso. Minutu prije njega, Kanga je pokušao udarac.

U 26. minuti gosti su udvostručili vodstvo. Strijelac je bio Peter Olainka. Bio je zaposlen kod Vladimira Lucića. U 29. minuti Nigerijac je mogao povisiti na 3:0, ali je Vukmirović odlično obranio.

U 32. minuti pokušao je i IMT preko Golubovića, čiji udarac glavom nije bio precizan. Crveno-bijeli su na poluvremenu vodili s dva gola u tri minute.

U drugom dijelu Zvezda je nastavila s napadima. U 55. minuti poništen je pogodak Krasa zbog zaleđa. IMT je kasnije uspio prepoloviti prednost gostiju.

U 72. minuti Radočaj smanjuje.

Dvanaest minuta kasnije Zvezda je mogla riješiti utakmicu. Pokušao je Endiaje, obranio ga je Vukmirović, ali i udarac Kataija iz početnog udarca. Do kraja nije bilo promjene rezultata. Zvezda je smanjila prednost u odnosu na Partizan koji igra sutra.

Zvezda u srijedu igra odgođenu utakmicu protiv trećeplasiranog TSC-a. IMT je na 12. mjestu.

IMT – Crvena zvezda 1:2 (0:2)

Krašo 23′, Olainka 26′ – Radočaj 72′

IMT: Vukmirović, Čirković, Vuković, Delević, Džinović, Golubović, Kodžić, Krstić, Luković, Lukić, Zuev

Crvena zvijezda: Glazer, Dragović, Rodić, Nedeljković, Điga, Stamenić, Kanga, Lucić, Kraso, Olainka, Mijatović