POVRATAK NA VELIKA VRATA: Olga Danilović niže uspjeh!

Srpska tenisačica Olga Danilović plasirala se u polufinale WTA turnira u Lausannei svladavši domaću tenisačicu Simonu Waltert sa 2-1, po setovima 6:4, 4:6 i 7:6 (7:5).

Obje igračice držale su svoje servise u prvom setu, sve do 4-4, kada je naša tenisačica spasila tri break prilike, a onda je u sljedećem gemu iskoristila svoju drugu za prednost od 5-4. Svojim servisom set je završila bez izgubljenog poena.

Mlada srpska tenisačica nastavila je u istom ritmu i na početku drugog seta, kada je bez izgubljenog poena odmah slomila suparnicu, a zatim materijalizirala prednost i povela 2:0. Ipak, dopustila je suparnici da se vrati u meč, a potom i breakom u posljednjem dugom gemu izravno izjednači rezultat u setovima.

I Olga je u odlučujućem setu slomila suparnicu na startu, iskoristivši treću priliku. No, svoju treću priliku Švicarka je iskoristila u sljedećem gemu, a potom novim breakom došla do 3:3. Ipak, naš je tenisač u devetom gemu vratio break, a potom sigurnim servisom izjednačio na 5:5.

Potom je uslijedio tiebreak, koji je obilovao mini-breakovima, ali se Danilović bolje snašao u takvom odnosu snaga.

U polufinalu će igrati protiv svoje stare poznanice, Ruskinje Anastasije Potapove, koja je bila bolja od Njemice Neumeier 2-0, u setovima 6:4 i 6:2.