15 C
Ponedjeljak, 23 svibnja, 2022

Prava golijada u Bijeljini, Radnik preokretom do pobjede nad Slobodom

Odlično prvo poluvrijeme viđeno je u Bijeljini, a postignuta su čak četiri gola.

Sloboda je povela u devetoj minuti. Edis Smajić je iskoristio neopreznost odbrane domaćeg tima i pogodio je za 0:1.

Samo desetak minuta trajalo je slavlje gostiju. Radnik je u 21. minuti izjednačio, a vlastitu mrežu pogodio je Beganović.

Potpuni preokret viđen je u 36. minuti. Đurić je sjajno poslužio Nedima Mekića, a ovaj pogađa za 2:1.

Ipak, na odmor se odlazi neriješenim rezultatom. U 43. minuti je dosuđen penal za goste, siguran je Omar Pršeš za 2:2.

U nastavku je domaći tim bio aktivniji. Ipak, za razliku od prvog poluvremena nismo vidjeli previše ljepote na terenu, ali u 72. minuti domaći stižu do gola. Mahir Karić koristi grešku odbrane nakon kornera i pogađa za 3:2.

Sloboda do kraja nije uspjela napraviti previše. Radnik je sačuvao vodstvo i došao je do pobjede u ovom duelu.