2 C
Utorak, 6 prosinca, 2022

Pravi rasporedi finala s Efesom nakon preokreta i trilera (VIDEO)

Košarkaši Real Madrida ponovno su se plasirali u finale Eurolige u Beogradu, nakon neizvjesne utakmice, nakon preokreta svladali su Barcelonu 86:83.

Početak utakmice pripao je košarkašima Reala, koji su unatoč Jabuseleu stvarali probleme obrani Barcelone i ubrzo došli do 6 poena prednosti.

Momčad Pabla Lase pogođena je odmah na početku, jer je Nigel Williams-Goss zadobio ozljedu zbog koje je morao biti skinut s parketa. Izvještaj o stupnju ozljede bivšeg košarkaša Partizana još nije stigao.

No, Barcelona je ubrzo zaigrala svojim tempom i kroz obranu je uspjela doći do lakih bodova i ubrzo dovela igru ​​na razinu. Prvih 10 minuta završilo je rezultatom 19-19.

U drugoj četvrtini krenuo je serijom 6-0 za Real Madrid i tu je “kraljevski klub” stao. Od tog trenutka pa do kraja četvrtine Barça je napravila dvoznamenkastu prednost od 26:9. Igrao je Nikola Mirotić, koji je poluvrijeme završio s 14 poena, a dobrom obranom došli do bodova iz tranzicije koji su im donijeli prednost.

Real je, s druge strane, potpuno izgubio utakmicu u napadu, a posljednji koš na utakmici zabio je 3 minute prije kraja poluvremena.

Na kraju 45:34 za Barcelonu, gdje je, osim Mirotića, postigao 11 poena za Laprovitol, a Brandon Davis 8 poena.

Kod Real Madrida Jabusele je postigao 11, a Gabriel Deck 7 poena.

Treća trećina počela je boljom igrom Real Madrida koji je na krilima Abaldea smanjio prednost Barcelone na 6 poena. Činilo se da je Real pronašao recept u obrani za Barçinu igru, ali dvije situacije su Barcu vratile na plus 11. Prvo je Hanga izgubio loptu i napravio četvrti prekršaj, a onda je u sljedećem napadu Mirotić zabio tricu s 9 metara. u zadnjoj sekundi..

Lesor je rekao: Poslao je jasnu poruku (FOTO)

No, Real je nakon time-outa nastavio s dobrom obranom i ponovno ušao u seriju, nakon čega je nakon trojke Jabuselea došao na minus 3 (56:53).

Nakon Jasikeviciusovog time-outa nije se puno promijenilo. Štoviše, Real je zaigrao još bolje te je do kraja treće dionice napravio seriju od 7:0 za 60:56 na kraju četvrtine koju je odlučio u svoju korist 26:11. Sjajnu ulogu odigrao je Fabian Kozer, koji je nakon 30 minuta na svom kontu imao 13 poena.

U četvrtoj dionici Real je uveo ritam igru ​​koja odgovara legendarnom Sergiju Ljulju. Organizirao je igru ​​svoje momčadi gotovo bez greške u napadu, jer je produžavao napade i tjerao igrače Barcelone na trošenje u obrani.

Barça je dugo bila bez koša, a Mirotić je sredinom četvrtine zabio važnu trojku kada je smanjio prednost Reala na 68:64.

Od tog trenutka ušao je u rovovsku borbu koš za koš, gdje je Barça tricama Laprovitole smanjila na 73:75, a nakon ofenzivnog skoka Miotića čak i poravnala 75:75.

Nakon time-outa za Real Madrid, ponovno se pojavljuje Fabian Coser, koji koristi dvije Laprovitoline greške za seriju 5:0. Prvo je iskoristio Argentinca za proklizavanje i zabio tricu, a onda mu je ukrao loptu za lagani pas.

(VIDEO) Škola košarke "Prvi koš" Vitez organizovala 6. međunarodni košarskaški turnir "Plandovo 2019"

No, tu nije kraj ovoj drami, a nakon time-outa Jasikeviciusa Barcelona pravi mini seriju 4:0 iu zadnjih 80 sekundi ušla je s minimalnom prednošću Madriđana.

U sljedećoj minuti vidjeli smo izgubljenu loptu Poarija, blokadu istog igrača nad Laprovitolom u kontri, zatim ofenzivni skok Deca u napadu Reala, nakon čega je Ljulj u idućih 20 sekundi zabio koš za 82:79.

Barcelona se odlučila za brzi napad, nakon čega Abrines pogađa dugu dvojku i opet je pola koša za Real 16 sekundi prije kraja.

U neizvjesnoj završnici Real je uspio pokupiti svoj promašaj nakon slobodnog bacanja, Jabusele je postavio 86:83. Mirotić je uputio posljednji udarac na utakmici, a budući da je Real izblokiran, prošao je u finale.

Najučinkovitiji su bili Kozer i Jabusele s 18 poena, dok je Ljulj ubacio 15 poena.

U Barceloni je Mirotić imao sjajnu partiju sa 26 poena i 12 skokova, Laprovitola je dodao 17, Davis 15.