PRED GOSTOVANJE U VEČITOM: Mega nastavila niz, FMP ubedljivo poražen!

Košarkaši Mege pobedili su FMP rezultatom 86:72 u meču 16. kola ABA lige. Uvjerljivom igrom vezali su tri trijumfa. Momčad iz Železnika upisala je 11 poraza ove sezone u regionalnom natjecanju.

Niti jedna momčad nije imala značajniju prednost tijekom prvog poluvremena. Izmjenjivali su se u vodstvu. Mega je na kraju imala +5 (23:18).

Početkom druge utakmice igrači Marka Baraća odlijepili su se na +7. Kasnije i do dvoznamenkastog suficita. Mega je imala i +14 (44:30). Ta razlika ostala je i nakon prvih 20 minuta igre.

Mega je zadržala dobitak iu trećem kvartalu. Pred kraj tog dijela igre imali su i +19 (66:47). Početkom četvrte četvrtine FMP se maksimalno trudio da se vrati. Nisu uspjeli.

Najbolji u redovima Mege bio je Ilyasolu s 20 poena. Plavšić je dodao koš manje.

Kod momčadi Stevana Mijovića Stojanović je imao 13 poena, a Foster manje.

U sljedećem kolu Mega gostuje Partizanu, a FMP Crvena zvezda Meridianbet.