Pregled Lige prvaka: Postignuto 35 golova na osam mečeva

Pregled Lige prvaka – U trećem kolu Lige prvaka u grupama A, B, C, D viđeno je čak 35 golova na osam utakmica.

Noć Lige prvaka otvorena je u Moskvi gdje je gostovao Atletico iz Madrida. Gosti iz Španije poveli su preko Gimeneza u 18. minuti. Nedugo zatim domaći dolaze do izjednačenja. Iz penala pogodio je Miranchuck. Nastavak susreta donio je bolju igru Atletica koji je postigao gol za vodstvo, ali je poništen zbog offside pozicije. Završeno je 1:1.

U drugom meču grupe A, Bayern je gostovao kod Red Bull Salzburga i gledali smo jedan sadržajan meč sa čak osam pogodaka. Domaći su u 4. minuti došli do prednosti. Strijelac je Berisha. U 21. minuti Lewandowski zabija iz penala za 1:1. Do kraja prvog poluvremena gosti dolaze do prednosti jer je Kristiansen postigao autogol.