PREMIJER LIGA: Rapsodija karamela protiv sudionika LŠ, a Tottenham prosuo bodove! (VIDEO)

U Premijer ligi večeras su odigrane dvije utakmice 15. kola.

Everton je kod kuće uvjerljivo slavio protiv Newcastlea s 3:0.

Prvo poluvrijeme u Liverpoolu bilo je bez golova.

Sudionik Lige prvaka imao je posjed. Ipak, Karamele su pucale više prema svom golu. Obje ekipe imale su po dva u okviru.

Ni u drugom dijelu nakon 30 minuta igre nije bilo golova. To se promijenilo u 79. kada je McNeil doveo domaćine u vodstvo.

Everton je tada zapečatio trijumf protiv favorita. Dukure je zabio u 86. minuti.

U sudačkoj nadoknadi bilo je 3:0 i ušao je Beto.

Unatoč oduzimanju bodova, Everton je jedno mjesto izvan zone ispadanja. Newcastle je trenutno na sedmom mjestu.

U drugom susretu večeri Tottenham je na Wembleyu poražen od West Hama s 2:1.

Pjevači su na početku utakmice bili puno dominantniji. Okrunili su to u 11. minuti preko Romera nakon kornera Pedra Pora.

S tim pogotkom Spursi su otišli na odmor. Početkom drugog poluvremena Bowen je izjednačio na 1:1.

Potom je potpuni preokret donio Ward Prowse u 74. minuti. Tome je prethodio loš povratni pas Udogija. Na kraju je to bio trijumf Čekićara koji su sada na 9. mjestu, 3 boda iza Pevaca koji su na petom mjestu.