Prva liga FBiH/ Goražde neporaženo u Gradačcu

Huseinspahić:Ostvarili smo naš plan

U okviru 15,posljednjeg kola jesenjeg prvenstva u Prvoj ligi FBiH,na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu je odigran zanimljiv i bitan meč za oba rivala,a u kome je domaća Zvijezda ugostila ekipu FK Goražde.

Domaćin(Jazvin,Turbić,Musić,Šarić,Fačić,Čulum…) je očekivao trijumf u ovom vrlo važnom meču za njih,zbog brojnih turbulencija koje su pratile ovu ekipu u posljednja dva mjeseca,i sve su pokušali da ostvare pobjedu protiv izuzetno kvalitetne ekipe „Romantičara“ sa Drine(Adžem,Dučić,Žerić,Mirković,Oković,Ćulov,Hasanović…). U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je bilo pokušaja sa obje strane i završilo je 0:0.

U drugom dijelu bila je još bolja nogometna predstava i viđena su dva zgoditka.Prvo je Zvijezda u 75 minuti zgoditkom Čuluma povela sa 1:0,ali gosti se nisu predali i vrlo brzo,par minuta kasnije,u 80 minuti zgoditkom Hrelje rezultat je izjednačen na 1:1 a što je bio i konačan ishod ovog susreta.Ovim bodom Goražde je na drugom mjestu na kraju jeseni sa 28 bodova i sjajnom gol razlikom od plus 14 golova(27:13),najefikasniji su tim prvenstva i zaslužuju sve pohvale i čestitke za takav rezultat i trenutni plasman na tablici.

Po završetku meča u Gradačcu uslijedila je velika radost u timu gostiju,čestitke su stizale sa svih strana za sve igrače i stručni štab Gordan Mastilo-Emir Sarajlić.Brzonogi lijevokrilni napadač Dženis Huseinspahić,u ime saigrača, o ovom meču rekao nam je sljedeće:

-Dosta zanimljiva utakmica u kojoj je domaćin bio dominantniji sa više prilika, ali smo se dobro držali i izdržali sve napade Zvijezde.U prvom poluvremenu smo imali dobru šansu,ja sam bio u prilici, ali se istakao golman Zvijezde i spasio svoju mrežu.Nismo imali previše šansi u drugom poluvremenu ali onu pravu smo iskoristili i donijeli vrijedan bod koja nam omogućio plasman na drugo mjesto. Sigurno da smo prezadovoljni sa onim što smo napravili u prvom djelu,naš cilj je bio da budemo među prve tri ekipe i evo mi smo na kraju završili drugi, što zadovoljava nas i upravu koja nam daje punu podršku, a vjerujem da su i naši vjerni navijači zadovoljni našim jesenjim igrama,bodovnim saldom i visokim plasmanom.

17. Novembar                                                                             Rešad MAMELA