Radnici poraženi u prvoj pripremnoj utakmici

Nogometaši Radničkog poraženi su od slovenskog prvoligaša Kopra s 3:2, u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama na Pohorju.

Svih pet golova postignuto je u drugom poluvremenu, Nišlije su do samog kraja vodile 2:1, a onda su priliku dobili mladi igrači koji se nisu dobro snašli, pa su Koparčani preokrenuli rezultat i pobijedili.

Trener Niša Tomislav Sivić u prvom poluvremenu poslao je na teren sljedeću postavu: Drobnjak, Aksentijević, Mlađović, Jovičić, Maka Gaku, Pejović Mesarović, Mićibuci, Dimić, Jovanović i Štulić. Početkom drugog poluvremena s klupe su ušli Mitrović, Petrov, Tomić, Arsić i Stevanović. Slovenci su u prvoj minuti nastavka poveli s 1:0, a izjednačio je Radnički u 60 sekundi preko Petrova. U 55. minuti Mitrović je doveo Radnički u vodstvo od 2:1, a potom je mladi vratar Nišlija Stevanović obranio jedanaesterac. U 80. minuti Sivić je na teren poslao Dušanića, Markovića i Živojinovića, a Koper je potom postigao dva pogotka i dobio ovaj susret.

Radnički će u Sloveniji odigrati još četiri kontrolne utakmice. Dvoboj je na rasporedu 25. lipnja protiv slovenskog Radomlja, 28. lipnja protiv Bugarke Marice iz Plovdiva, 30. lipnja protiv rumunjskog UTE Arada, dok će suparnik Radnickom 2. srpnja biti poljski Slask iz Wroclawa.