Radnici uvjerljivi u kontrolnoj utakmici

Nogometaši Radničkog upisali su uvjerljivu pobjedu u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Sloveniji. Nišlije su na Pohorju svladale bugarskog drugoligaša Maricu iz Plovdiva rezultatom 6:0. Nikola Štulić bio je četverostruki strijelac, po jedan su postigli Marjanović i Dušanić.

Izabranici Tomislava Sivića u ovom susretu bili su puno bolji rival, a propustili su pregršt prilika da još više napune Maricinu mrežu. Već u četvrtoj minuti Radnički je poveo s 1:0. Arsić je centrirao iz slobodnog udarca, a Štulić je glavom pogodio protivničkog vratara. Štulić je u 48. minuti povisio na 2:0. Živojinović je centrirao sa strane, Arauho je glavom uputio loptu prema Štuliću, a ovaj iz blizine zatresao mrežu. U 55. minuti Marjanović je sjajno izveo korner, a Štulić se opet dobro snašao i zabio za 3:0. Svoj četvrti pogodak na utakmici Štulić je postigao u 65. minuti na asistenciju Markovića. U 80. minuti Saša Marjanović je preciznim udarcem s distance svladao vratara Maricu za 5:0, a konačnih 6:0 postavio je mladi Dušanić u 88. minuti nakon lijepe momčadske akcije.

Radnički je ovu utakmicu započeo u sljedećem sastavu: Stevanović, Aksentijević, Jovičić, Mlađović, Stajić, Pejović, Arsić, Mesaromvić, Petrov, Jovanović i Štulić. Tijekom drugog poluvremena ušli su Marjanović, Dušanić, Dujmović, Mitrović, Mićibući, Dimić, Marković, Maka, Arauho i Živojinović.