U kineskoj provinciji Hubei prijavljeno je novih 15 umrlih ljudi zaraženih virusom korona čime se broj umrlih popeo na 41, saopštile su lokalne vlasti i navode da je registrovano još 180 zaraženih.
Epidemija novog smrtonosnog virusa, koja je počela u glavnom gradu te provincije Wuhanu, naterjala je kineske vlasti da preduzmu mjere kako bi ograničile širenje virusa, među kojima su suspenzija javnog prevoza u 10 gradova, zatvaranje hramova tokom proslave Kineske nove godine, kao i Kineskog zida, prenose agencije.




