Različiti kriteriji sudija u Italiji: Za Napoli nema penala, a za Juventus ima

Fudbaleri Milana i Juventusa večeras su remizirali na San Siru (1:1) u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije.

Milan je većinu utakmice bio dosta bolji tim na terenu, te je stigao do prednosti u 61. minuti golom Rebića. No, stvari su se promijenile kada je Theo Hernandez dobio crveni karton deset minuta kasnije, te je Juventus preuzeo incijativu na sredini terena.

Stara dama je pokušala doći nekako do gola, no i pored činjenice da su imali igrača više nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Milana. Ipak, kada se očekivalo da će ostati 1:0 Juve je izjednačio.

Naime, sudija je nakon gledanja VAR-a svirao penal za Juventus, a gol za 1:1 zabio je Cristiano Ronaldo. No, odluka sudije da svira penal je izazvala burne komentare na Apeninima.

Do penala je došlo kada je Ronaldo nakon centaršuta šutirao iz nezgodne pozicije, a lopta u ruku pogađa Calabriju koji je leđima bio okrenut, te nije vidio loptu.

različiti kriteriji sudija u italiji: za napoli nema penala, a za juventus ima

U prvi mah sudija nije svirao penal, ali je promijenio odluku nakon VAR-a. Ovo je izazvalo dosta bure zbog situacije na sinoćnjem meču između Intera i Napolija u drugom polufinalnom meču.

Tada je viđena slična situacija. Nakon ubačaja Zielinskog lopta je u ruku pogodila De Vrija koji je leđima bio okrenut i nije znao gdje se nalazi lopta, a u ovom slučaju sudija nije svirao penal zbog činjenice da je De Vrij leđima bio okrenut od lopte.

Ipak, večeras su na San Siru vladala drugačija pravila, a koji sudija iz ove dvije utakmice je pogriješio još će se dugo polemisati. Naravno, navijači Milana će reći da nije bio penal, a navijači Juventusa će tvrditi upravo suprotno.