RAZVOJ PRE POSLE: Vratili se sa -12, Mega srušila Studente pre Zvezde!

Košarkaši Mege savladali su Studentski centar 88:79 u 23. kolu ABA lige. Bili su u zaostatku nakon prvog poluvremena. Tijekom treće i četvrte četvrtine vratili su se iz dvoznamenkastog minusa. Sada imaju jedan trijumf manje od Zadra i Cedevite koji su na 4. odnosno 5. mjestu.

Mega je bolje krenula u meč. Na kraju 4 minute igre vodili su +6 (10:4). Pred kraj te dionice Podgoričani su preokrenuli i poveli 17:16.

U drugom su studenti preuzeli kontrolu rezultata i poveli za +7 (34:27). Na poluvrijeme su otišli s dvoznamenkastom prednošću. Bilo je 52:40.

Tijekom treće četvrtine Mega je uspjela otopiti dio prednosti i smanjiti je na -5 (63:58). Studentski centar odbio je nalet i ovaj dio dvoboja završio rezultatom 71:64.

Mega je četvrtu četvrtinu otvorila serijom 6:0 i smanjila rezultat na -1 (71:70). U posljednje dvije minute susreta izabranici Marka Barca ušli su s +4 (81:77). Nakon što su pogođeni šutevi Stefana Miljenovića. Neizvjesnost je unio Drežnjak s 1:20 do kraja. Zatim se u posljednjoj minuti utakmice ušlo u lutriju penala.

Oba puta precizan je bio Đurišić. Bogavac je promašio tricu što su iskoristili igrači Marka Barca. Iskoristili su još jedan kiks suparnika i tricom Miljenovića potvrdili 13. trijumf u sezoni.

Kod pobjednika najbolji je bio Đurišić s 23 poena. Miljenović je dodao koš manje uz Plavšićevih 19.

U ekipi SC Derby Drobnjak je imao 15 poena, a Drežnjak 12.

Do kraja ligaškog dela Mega u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu. Zatim igra sa Splitom i Igokeom. A Studentima je do kraja susret sa Zvezdom uz duele s Partizanom i ekipom Budućnosti.