Reprezentacija BiH u Lisabonu poražena od Portugala sa 3:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u trećem kolu Grupe J kvalifikacija za UEFA-in EURO 2024. večeras na stadionu ”Luz” u Lisabonu poražena je od favorizovanog Portugala, rezultatom 3:0.

Iako su izabranici Faruka Hadžibegića igrali veoma dobro i disciplinovano u prvih 45 minuta, na odmor između dva poluvremena otišlo se s prednošću tzv. ”evropskih Brazilaca”. Na centaršut agilnog Gojka Cimirota sredinom prvog dijela igre ”zicer” je promašio kapiten Edin Džeko, a kazna je uslijedila u najgorem momentu. Igrao se 44. minut meča, kada je Bruno Fernandes sjajno proigrao Bernarda Silvu, koji je u šesnaestercu izašao pred istrčalog Ibrahima Šehića. Rutinski je matirao nemoćnog golmana ”Zmajeva” za 1:0.

Utakmica je odlučena u 77. minutu. Ruben Neves je sjajno centrirao, Bruno Fernandes odlično skočio, šutirao glavom u nebranjeni dio gola za 2:0 i slavlje oko 60.000 navijača domaćih.

Rezevista Said Hamulić nije iskoristio priliku da Bosnu i Hercegovinu vrati u igru, pa je Bruno Fernandes u sudijskom vremenu postigao večeras drugi, a Portugalov treći gol za, na osnovu prikazanog na terenu, previsok trijumf svog nacionalnog tima.

Rezultati trećeg kola: Luksemburg – Lihtenštajn 2:0, Island – Slovačka 1:2, Portugal – Bosna i Hercegovina 3:0.

Poredak na tabeli: Portugal 9, Slovačka 7, Luksemburg 4, Bosna i Hercegovina 3, Island 3, Lihtenštajn 0.

Parovi četvrtog kola (utorak, 20. juna): Lihtenštajn – Slovačka, Bosna i Hercegovina – Luksemburg, Island – Portugal.