Jučer je Rukometni klub Nova Bila svečano obilježio 50 godina postojanja i rada, okupljajući brojne prijatelje, igrače, trenere i navijače na proslavi koja će ostati upamćena kao istinski praznik sporta i zajedništva.
Klub je osnovan 1975. godine pod nazivom Rukometni klub “Sebešić” Nova Bila i tijekom pet desetljeća izrastao je u važnu sportsku instituciju u regiji.
Program obilježavanja započeo je u Sportskoj dvorani u Novoj Biloj božićnim rukometnim turnirom za ženske kadetske ekipe, na kojem su nastupile ekipe ŽRK “Barbies” Gračanica, ŽRK Rogatica i ŽRK Nova Bila.
U popodnevnim satima uslijedila je revijalna utakmica veterana, gdje su se susrele dvije generacije rukometaša koje su svojim golovima i suzama radosnicama podsjetile na duge dane provede na terenu.
Poseban trenutak bio je zajednički portret bivših i sadašnjih članova kluba, a poslije službenog dijela programa druženje se nastavilo svečanim domjenkom u restoranu Panorama u Novoj Biloj, gdje su se izmjenjivale uspomene, priče i planovi za budućnost.
U sklopu obilježavanja izdata je i klupska monografija „50 godina rukometa u Novoj Biloj“, koja donosi pregled svih generacija, najvećih uspjeha i ključnih trenutaka iz bogate povijesti kluba. Ovaj vrijedan dokument ostaje kao trajna uspomena i inspiracija novim rukometnim naraštajima.
RK Nova Bila danas simbolizira strast prema rukometu, sportski duh i zajedništvo, nastojeći i dalje njegovati tradiciju i poticati mlade sportaše da ostvare svoje potencijale u ovoj popularnoj ekipnoj igri.
www.vitez.info




