Roma je iskoristila dva igrača više i svladala prvaka (VIDEO)

Nogometaši Rome svladali su u Rimu aktualnog prvaka Napoli rezultatom 2-0 u 17. kolu Serie A.

Utakmica je općenito bila puna nervoze o čemu svjedoče dva crvena kartona nogometašima Napolija, te još tri žuta kartona, dok su domaći zaradili čak 8 javnih opomena, gotovo za cijelu postavu!

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a domaća momčad je nakon crvenog kartona Marca Politana u 66. minuti zbog grubog starta uspjela iskoristiti situaciju kada je imala igrača više na terenu.

Lorenzo Pellegrini najbolje se snašao u 76. minuti nakon gužve u šesnaestercu i neuspjelog pokušaja El Shaarawija i pogodio za 1-0.

Od 86. minute gosti su bili sa samo devet igrača na terenu, jer je drugi žuti karton dobio Viktor Osimen.

I to je prihvatila momčad Josea Mourinha, pa je sve dileme riješio Romelu Lukaku pogotkom nakon kontre u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Roma je ovom pobjedom prestigla današnjeg rivala i sada sa 28 bodova, jednim više, zauzima šesto mjesto, posljednje koje vodi u europska natjecanja.

U narednom kolu Vučicu čeka još jedan derbi, jer u Torinu dočekuje Juventus, dok Napoli dočekuje Monzu.