ŠAMPIONI PROPUŠTENIH PRILIKA: Zvezdinih 30 minuta očaja zbog poraza u Berlinu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od posljednjeplasirane Albe u Berlinu 89:80 nakon vrlo loše igre u prve tri četvrtine.

Prva četvrtina protekla je u dosta tvrdoj košarci gdje se igralo koš za koš. Nitko nije imao značajniju prednost, a Zvezda se napadački mučila, posebno u šutu za dva poena. Igrači beogradskog tima nalazili su se u dobrim pozicijama u sredini reketa, ali su svi udarci i udarci iz tih pozicija bili neprecizni. Nakon prvih 10 minuta bilo je 18:16 za Albu.

Drugu trećinu bolje je započela Alba i došla do 6 poena prednosti. No, na krilima Javontea Smarta Zvezda se vraća na minus od pola koša i od tog trenutka kreće potpuni potop gostiju. Alba je najprije skokovima u napadu došla do 12 poena prednosti, a onda je sve pošlo za rukom momčadi iz Berlina koja je pred kraj poluvremena imala 18 poena prednosti. Tricom Mikea Tobija Zvezda smanjuje na 51:36.

U trećoj dionici Zvezda je nastupila s nešto više energije i imala priliku znatno smanjiti razliku, ali Jago Dos Santos promašenim šutem i otvorenom tricom potpuno je uveo momčad u kontraritam, a Alba je otišao na preko 20 bodova viška. Gosti iz Beograda djelovali su zbunjeno i činilo se da je utakmica gotova i da je pitanje samo konačan rezultat. Nakon 30 minuta 72:54 za Albu.

U trećoj dionici Adam Hanga dao je gostima takvu energiju da se nadaju preokretu. Nisu Beograđani značajnije smanjili prednost domaćih, ali su uspjeli doći na minus 11 i obraniti se u sljedećem napadu Albe. No, i tada, kao i kod Baskonije kao inine utakmice, protivnički ofenzivni skok stvara problem i poništava sve dobro što je učinjeno.

Nova situacija da se napravi nešto više dogodila se 3 minute prije kraja. Budući da je Bolomboy uz 2 plus 1 smanjio na 9 razlike, Zvezda je preko Smarta imala kontru za dodatno smanjenje zaostatka, ali novopridošlica nije izabrala najbolje rješenje.

No, bilo je jasno da Alba ide silaznom putanjom u igri, a Zvezda je sa 6 vezanih koševa povela na 5 poena minusa 2 minute prije kraja.

Na 30 sekundi prije kraja kod 85:80 Pametni je promašio otvorenu tricu za nešto više ulaska u završnicu, ali nakon vrlo loših 30 minuta nije bilo ni realno da će se tako nešto dogoditi.

Zvezda je ostala na 9 pobjeda, sada se nalazi u prvih 10 momčadi u domeni teorije, dok je Albi ovo peta pobjeda.

Kod Beograđana najefikasniji je bio Jago Dos Santos s 20 poena, Geidraitis je dodao 15, Smart 14. Sljedeći susret na rasporedu je u utorak protiv Valencije.