SANTARELI SRETAN: Na korak smo od završnog turnira

Odbojkašice Srbije su sinoć u okviru Lige nacija pobijedile Njemačku rezultatom 3:1.

Taj ih je trijumf još više približio završnom turniru.

Trenerica Daniela Santarelli bila je jako zadovoljna nakon utakmice.

Ova pobjeda nam je bila jako važna jer smo željeli na najbolji način započeti vikend u Calgaryju. Njemačka je težak protivnik jer igra vrlo brzu i kvalitetnu odbojku, ali sam bio siguran da naša momčad ima sposobnost trijumfa. Rekao je tada i dodao.

Prvi set je bio jako loš, mislim da nismo bili sigurni. Nakon toga je došlo do psihičke promjene, igrali smo puno bolje u obrani, više smo se borili, imali pravi pristup i mislim da nam je prvi set bio nevjerojatan. U trećem setu igrali smo uravnoteženo na 20 poena, a onda je opet došlo do promjene. Dali smo sve od sebe i osvojili važne bodove. Tada se razina samopouzdanja povećala, ali mislim da smo se previše opustili kod 16:6. Ipak, obrana je bila dobra u finišu seta i sada smo na korak od završnog turnira. zaključio je Santarelli.

Na turniru u kanadskom Calgaryju sljedeći rival Srbije je selekcija SAD-a.

Taj susret igra se u noći između četvrtka i petka u 4 sata po našem vremenu.