Sarajevo se remijem s BATE-om oprostilo od Evropske lige

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u playoff Evropske lige nakon što su večeras u revanšu trećeg pretkola u Borisovu remizirali s domaćim BATE-om 0:0.

Prvi meč odigran prošle sedmice u Sarajevu završen je pobjedom bjeloruskog predstavnika rezultatom 2:1, a ta pobjeda bila je dovoljna timu iz Borisova za prolaz u narednu fazu takmičenja.

Povredama desetkovana ekipa Sarajeva večeras je u Bjelorusiji nastupila s nadom da može ostvariti veliku, gotovo nemoguću pobjedu. Izabranici Husrefa Musemića nisu u tome uspjeli, ali odigrali su odličan meč u kojem su nijanse mogle donijeti drugačiji ishod.

Početak meča donio je nešto ofanzivniju igru domaćina, ali većih prilika nije bilo. Sarajevo se veoma brzo riješilo početnog pritiska i počelo napadati, a zatim i prijetiti golu BATE-a. U nekoliko navrata šutirao je Velkoski, međutim njegovi udarci nisu bili dovoljno snažni.

BATE se sredinom prvog poluvremena uglavnom branio i fokusirao na kontranapade, dok je Sarajevo vršilo pritisak na gol domaćina. Krajem prvog poluvremena Sarajevo je imalo odličnu priliku za vodstvo kada je Hebibović šutirao glavom, ali golman brani njegov udarac.

Drugo poluvrijeme ponovo je donijelo ofanzivniju igru prvaka BiH, koji je što prije želio doći do pogotka i vodstva. Husref Musemić već u 52. minutu u igru uvodi napadača Mersudina Ahmetovića, koji nije mogao nastupiti u prvom meču zbog povrede.

Bjelorusi uglavnom prijete preko svog najboljeg igrača Stasevicha koji je imao nekoliko odličnih solo-akcija, ali odbrana Sarajeva i golman Kovačević bili su na nivou zadatka.

Kako se bližio kraj meča, Sarajevo je stezalo obruč pred golom BATE-a, koji se uglavnom fokusirao na čuvanje svog gola i prednosti iz prvog meča.

Odlične prilike za postizanje gola u 82. i 85. minutu imali su Velkoski i Handžić, međutim promjene rezultata nije bilo. Minut prije kraja regularnog dijela utakmice odličan šut je imao Mustafić, a golman BATE-a krajnjim naporima brani njegov udarac.

Bjelorusi su u sudijskoj nadoknadi mogli doći do vodstva nakon nekoliko kontranapada uzrokovanih greškama iscrpljenih igrača Sarajeva, ali nisu uspjeli u svojim namjerama, te je utakmica okončana bez golova.