SAT I PO LOŠEG TENISA: Siner oteo Đokoviću krunu u “svom” dvorištu!

Srbijanski tenisač Novak Đoković neće braniti naslov na Australian Openu.

U polufinalu je poražen od Janika Sinera s 3:1.

Po setovima 1:6, 2:6, 7:6 (6), 3:6

Upravo je početak dvoboja utjecao na njegov daljnji tijek.

Odmah na startu Talijan je napravio break i poveo 3:0. Poveo je 1:0 u setovima uz još jedan prekid servisa.

Jednako brzo osvojio je i drugi set. Također se približio pobjedi s dva breaka nakon sat i pol igre.

U trećem setu vodila se neizvjesna borba. Obje tenisačice nisu popuštale u gemovima. Egal je ušao u presudnim trenucima utakmice, a Siner je vrebao priliku za pobjedu.

Kod 5:5 i 40:40 kada je Srbin servirao jednom je navijaču pozlilo. Sastanak je nastavljen nakon pauze. Đoković je uspio osigurati tie break.

Na početku je viđena razmjena mini breakova. Srbin se ponovno odlijepio 4:2. Siner je to uspio te je s dva servisa uspio zapečatiti pobjedu.

Đoković je poravnao na 5:5, a Siner je imao prvu meč loptu. Najbolji igrač svijeta je u igri živaca smanjio na 2:1.

Četvrti set započeo je s dvije break lopte za Sinnera. Tada ih nije koristio. U četvrtom gemu je to i učinio i poveo velikih 4:1.

Siner je sigurnim servisom povisio na 5:3. U devetoj utakmici potvrdio je sjajan rad i slavio protiv najboljeg igrača svijeta.

Igrat će s pobjednikom meča Zverev-Medvedev za Grand Slam kup.