Sergej odveo Al Hilal do titule (VIDEO)

Nogometaši Al Hilala svladali su Al Ittihad rezultatom 3:1 u derbiju 22. kola Premier lige Saudijske Arabije.

Aleksandar Mitrović nije nastupio u ovoj utakmici zbog dva žuta kartona, ali je među najzaslužnijima za preokret i pobjedu bio Sergej Milinković-Savić.

Upisao je dvije asistencije, oba pogotka postigao je u drugom poluvremenu i odlučio utakmicu.

Najprije je u 59. minuti s lijeve strane ubacio do Malcoma koji glavom postiže preokret i vodstvo od 2:1.

Osam minuta kasnije proigrao je Sauda Abdulhamida, koji se nakon toga dobro snašao i sam prije nego je pronašao gol. Ipak, asistencija je pripisana Srbinu.

Prethodno je Ngolo Kante doveo goste u vodstvo u 12. minuti, dok je Saleh Al Shehri izjednačio u 39. minuti.

Al-Hilal juriša prema naslovu jer ima devet bodova prednosti (62) u odnosu na Al-Nasr (53), dok je Al-Ittihad peti sa 37 bodova.