3.8 C
Ponedjeljak, 5 prosinca, 2022

Serija A: Vlahović sišao s klupe u “svom paklu”, Lazović dupli asistent u “srpskom” dvoboju, Atalanta zacementirala lošu sezonu (VIDEO)

U večerašnjim utakmicama posljednjeg kola Serie A pobjedu su, bilo bi iznenađujuće, zabilježili Empoli i Fiorentina, dok su Lazio i Verona remizirali.

Empoli je u Bergamu s 1-0 svladao ovosezonskog sudionika Lige prvaka Atalantu, a odlučujući pogodak zabio je Leo Štulac u 79. minuti.

Atalanta je tako završila lošu sezonu, tako da sljedeće sezone neće igrati niti jedno europsko natjecanje.

Fiorentina se pobjedom nad Juventusom od 2:0 na neki način revanširala za transfer Dušana Vlahovića u Staru damu.

Podsjetimo, tijekom dvoboja u polufinalu Kupa navijači Fiorentine bili su vrlo neprijateljski raspoloženi prema Vlahoviću zbog izbora novog kluba, pa su istaknuli citate iz djela slavnog književnika iz Dantea Alighierija, ukazujući na pakao .

Ljubičasti su poveli golom Alfreda Duncana u prvoj minuti prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Nicolas Gonzalez iz jedanaesterca ponovno u nadoknadi vremena, ovaj put u drugom poluvremenu.

Vlahović je igrao od 76. minute, kada je zamijenio Mojzu Kena, dok je na drugoj strani cijeli susret odigrao Nikola Milenković.

Najdinamičnije je bilo u dvoboju Lazija i Verone na Olimpijskim igrama, gdje su dva kluba remizirala uz pregršt golova, a susret je završio rezultatom 3-3.

Nogometni savez BiH osudio napad na trenera Slavka Petrovića

Gosti su poveli u 6. minuti, kada je Giovanni Simeone iskoristio asistenciju Darka Lazovića, a osam minuta kasnije Kevin Lasagna je udvostručio prednost.

No, golom Cabrala nakon asistencije Felipea Andersona u 16. minuti Lazio je smanjio zaostatak, a upravo je pomoćnik u 29. minuti prvim pogotkom svoje momčadi potpuno poravnao rezultat.

Pedro je donio potpuni preokret u 62. minuti, no Lazović je zaslužan za konačan rezultat novom asistencijom, ovoga puta Martinom Honglijem.

Cijelu utakmicu u dresu Lazija odigrao je Sergej Milinković-Savić.