Simultanka Stupćanice u Doglodima, Degirmendžić: Bila je ovo igra za nogometne gurmane

U okviru prvog kola Druge lige FBiH-centar u Sarajevskom naselju Doglodi odigran je meč između domaće ekipe NK SAŠK Napredak i novog drugoligaša iz Olova, ekipe NK STUPČANICA.

Po veoma toplom vremeni prisutni ljubitelji nogometa vidjeli su sjajnu predstavu gostiju iz Olova koji su igrom za nogometne „udžbenike“ odigrali pravu simultanku protiv nemočnog domćina i na kraju slavili više nego zasluženo, visokim rezultatom 0:4. Cijeli tom meča žuti „đavoli“ bili su apsolutno bolji u svim segmentima igre, borbeniji, požrtvovaniji, a pored četiri prekrasna gola imali su još par odličnih akcija i prilika za golove koje nisu realizovali Mašić, Mahovac, Mehanović, Hadžiabdić, Merdić.

Iako svi igrači koji su ponijeli žuti dres Olovske „svetinje“ zaslužuju pohvale za sve ono što su prikazali na premijeri u novom rangu takmičenja,junak meča je ipak Olovska „haubica“ Fijad MEHANOVIĆ koji je tri puta matirao golmana domaćih Ajdina DINARA i to u 32,50 i 75 minuti, dok je jedan pogodak postigao Munib KARAHMETOVIĆ u 62 minuti.

Po završetku meča uslijedilo je veliko slavlje gostujučih igrača i njihovih vjernih navijača. Svi su bili presretni zbog odlične igre i prve trice na svom kontu, čestitke su pristizale sa svih strana, a prvi čovjek kluba Predsjednik Semir DEGIRMENDŽIĆ, o meču nam je rekao:

”Mislim da smo odigrali dobar meč iako oslabljeni neigranjem 3 standardna igrača. Od prvog minuta postavili smo igru u kojoj je do izražaja došla naša bolja fizička sprema, tehnička superiornost i taktička mudrost našeg šefa Ahmeta DEGIRMENDŽIĆA. Nastojali smo da ne podlegnemo pritisku i nešto oštrijoj igri domaćina i to smo upotpunosti apsolvirali. Više smo željeli pobjedu, a i objektivno smo mnogo kvalitetnija ekipa. Rezultat je mogao biti i veći u našu korist, ali sve u svemu, mi zadovoljni se vraćamo kući. Čestitam našim igračima na sjajnoj izvedbi, bila je ovo igra za nogometne udžbenike i najbolji poziv svim našim navijačima da u sljedećem kolu ispune tribine našeg stadiona, da nas bodre i nose do trijumfa”, istakao je Degirmendžić.

piše: Rešad Mamela