Sloboda kući pjevajući / Crnogorac: “Zaslužili smo ovaj bod”

Na legendarnoj Grbavici u okviru 15 kola Premijer lige domaći Željezničar dočekao je Slobodu iz Tuzle a u ovom bitnom meču za oba rivala nije bilo pobjednika, završeno je poslije dobre igre rezultatom 2:2.

Piše: Rešad Mamela.

Domaći igrači (Stevanović, Kosorić, Štilić, Bekrić, Alispahić, Mujezinović…) najavljivali su siguran trijumf i nova tri boda u trci za Sarajevom prema liderskoj poziciji, no igrači tuzlanske „svetinje“ Golubović, Uzelac, A.Beganović, Husejinović, Dž.Beganović, Osmić, Tomašević… nisu krenuli u šeher na ćevape. To su pokazali odmah na otvaranju meča, u drugoj minuti kada je Kurtalić, nakon kornera, sa 5,6 metara zatresao „storu“ golmana Željezničara Erića za rezultat 0:1.

Domaći su izjednačili na 1:1 u 22 minuti, nakon kornera i šuta Štilića lopta je zakačila Juričića i završila u mreži Tuzlaka. Iz prvih 45 minuta treba izdvojiti šut Bekrića koji je pogodio stativu, a u 27 minuti Husejinović je uzdrmao prečku Željinog gola. U drugom dijelu viđena su još 2 zgoditka.

Prvo je Željezničar poveo sa 2:1 u 75 minuti nakon lijepe akcije Bekrić, Bojo,Štilić koja matira nemoćnog vratara Slobode. No, Sloboda se nije predala i mladi, poletni sastav Tuzlaka dolazi do izjednačenja u samom finišu meča, tačnije u 89 minuti kada je mladi Adi Alić napravio dar-mar u odbrani domaćih i izjednačio na konačnih 2:2.

Kraj meča igrači Slobode dočekali u zagrljaju i velikom slavlju sa svojim stručnim štabom na čelu sa Gradom Crnogorcem i njegovim saradnicima. Sloboda je pružila dobru partiju i zasluženo bosi veliki bod na Tušanja. Po završetku meča u plavom salonu stadiona Grbavica održana je zvanična pres konferencija, na kojoj su oba šefa Amar Osim i Gradimir Crnogorac iznijeli svoje viđenje ovog meča.

-Čestitam mojim igračima koji su pružili dobru igru, odigrali su požrtvovno, borbeno i nijednog trenutka nisu ustuknuli pred domaćim igračima. I nakon vodstva Želje 2:1 mi se nismo predali, nastavili smo igrati sa željom da izjednačimo i to nam je uspjelo u samom finišu meča kada je mladi Alić donio našem timu zaslužen bod. Zbog svega viđenog u ovom meču zaslužili smo ovaj vrijedan bod. Čestitam Želji na gostoprimstvu i fer i sportskoj igri -rekao je šef Slobode Crnogorac.

S druge strane njegov kolega Osim nije bio zadovoljan igrom svoje ekipe i rekao je, između ostalog sljedeće… Odmah da kažem da je rezultat realan i da Sloboda zasluženo nosi bod u Tuzlu. I večeras su naši igrači napravili dosta pogrešaka, pogotovo smo bili loši u defenzivi, a što nam se nije ranije dešavalo. Nakon vodstva od 2:1 umjesto da mirno privedemo meč kraju naši igrači su počeli nešto „kombinovati“ a što nam se moglo skroz odbiti o glavu, jer imam osjećaj da je meč potrajao još dva, tri minuta da bi primili još jedan zgoditak.