SP RUKOMET: Hrabre djevojke, Danska u finišu pobijedila Srbiju!

Rukometaši Srbije poraženi su od Danske 25:21 (10:12) na startu Svjetskog prvenstva kojem su domaćini sa Švedskom i Norveškom. Srbija je vodila tijekom cijele utakmice, a svjetska bronca s prošlog natjecanja preokrenula je u finišu. U tome im je pomoglo i bolje drugo poluvrijeme.

Naši su prvi poveli na utakmici. Odmah smo došli do 3:0 i tek tada su Danci zabili prvi pogodak na utakmici. Nakon prvih 10 minuta prvog dijela bilo je 4:3 za našu momčad.

Potom su izabranici Uroša Bregara poveli s +3. Danska je odmah stigla do -1 (6:5). Naši su uvijek uspijevali odbiti nalet i održati +2 u zadnjih 10 minuta prvog poluvremena.

Prije poluvremena Danska je u vrlo teškoj utakmici došla do 9:9. Naši su nakon 30 minuta vodili 12:10. I u drugom je jedan od domaćina prvenstva pokušao prelomiti utakmicu, ali Srbija to nije dopustila.

Naši suparnici stigli su do 13:13.

Srbija je i u ovom dijelu susreta zadržala +2. Nakon ulaska u posljednjih 10 minuta susreta bilo je 19:17 za našu momčad. Danska je izjednačila na 19:19, a naši su odmah odgovorili. No, Danska je u posljednjih 5 minuta ipak uspjela doći do pogotka viška, a potom i do +2 (22:20).

Srbija je u posljednje dvije minute ušla s -1 (22:21), a Danska je s tri pogotka definitivno raspršila sve nade naše reprezentacije.

U prvom susretu ove skupine Rumunjska je uvjerljivo pobijedila Čile rezultatom 44:19. Sa susjedom se natječemo u drugom kolu. Tri najbolje selekcije iz skupine idu dalje, au glavnom krugu križamo se sa skupinom F u kojoj su Poljska, Njemačka, Iran i Japan.