22 C
Utorak, 24 svibnja, 2022

Španjolska, Srbija, Argentina i Poljska u četvrtfinalu košarkaškog SP-a

Španjolska i Srbija u petak su ostvarile pobjede na Svjetskom košarkaškom prvenstvu i plasirale se u četvrtfinale.

U iznimno tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Španjolska je pobijedila Italiju 67:60. Španjolci su bili u prednosti veći dio utakmice, ali su ih Talijani u posljednjoj četvrtini pritisnuli, poveli 56:52 četiri minute prije kraja no nakon toga su stali.

Španjolci su uzvratili serijom 10:0, ponovno preuzeli vodstvo koje su obranili serijom ubačaja iz slobodnih bacanja u posljednjoj minuti susreta.

Španjolce su do pobjede predvodili Juancho Hernangomez sa 16 poena i Ricky Rubio s 15. U talijanskoj reprezentaciji Danilo Gallinari ubacio je 15, a Luigi Datome 12 poena.

U drugom susretu skupine J Srbija se u ranijem terminu lako obračunala s Portorikom. Bilo je 90:47 za reprezentaciju Aleksandra Đorđevića.

Španjolska i Srbija u nedjelju će odmjeriti snage u susretu za prvo mjesto u skupini J.

U skupini I četvrtfinale su izborili Argentina i Poljska. Argentina je bila bolja od Venezuele 87:67, dok je Poljske pobijedila Rusiju 79:74.

Argentina i Poljska imaju maksimalne četiri pobjede i u međusobnom će susretu u nedjelju odlučiti tko će s prve pozicije u četvrtfinale.