Stanković nakon Maccabija: Mogli smo više

Crvena zvezda poražena je u Izraelu od Maccabija 3:2, a poraz je bio bolan ponajprije jer je izgubljeno vodstvo od 1:2 na poluvremenu.

Dejan Stanković je nakon utakmice istaknuo da je utakmica bila vrlo teška i zahtjevna te da vjeruje u magiju “Marakane”.

Kao što smo već pričali prije utakmice, znali smo da će biti teška i zahtjevna utakmica, malo je teško dalje analizirati usijane glave. Žao mi je što nismo ostvarili bolji rezultat, jer mogli smo. Vratili smo se nakon primljenog gola i početnog pritiska, što je bilo i očekivano. Zabili smo dva gola, bili stabilni u igri, kontrolirani. Žao mi je što smo drugo poluvrijeme otvorili slabije, mogli smo bolje reagirati, ali bit će bolje u drugom dijelu. Iza sebe ćemo imati 50.000 navijača, želimo biti konkretniji, voditi računa o detaljima koji odlučuju o plasmanu u Ligu prvaka. Večeras smo uspjeli spriječiti centaršut, pa šut… nitko ne može reći da smo ostali na spavanju, bio je to žestok ritam, protiv ozbiljnog protivnika. Možda smo mogli zabiti još koji gol u prvom poluvremenu, imali smo prilika i u drugom, pa očekujem otvorenu utakmicu i u uzvratu.rekao je Stanković nakon utakmice za TV Arena sport.

Stanković je svjestan koliko će utakmica biti teška.

Ne zamjeram igračima, znam koliki je pritisak igrati ovakvu utakmicu, potrebno je odraditi prljavi posao koji se ne vidi, bio je ovo žestok ritam, baš kakav Liga prvaka traži. Vidjeli smo večeras da nitko ne može lako ući u Ligu prvaka, ali ako itko može preokrenuti stvari onda je to Zvezda. Nisam zadovoljan rezultatom, možda smo mogli i više, ali prihvaćam to i idemo daljekazao je Stanković.

Bukari je neizvjestan za drugi meč.

Šteta što se ozlijedio i što je čak tražio izmjenu dvije, tri minute ranije, prije nego je Sale izašao, ali to je nogomet. Imamo igrače koji mogu preokrenuti u uzvratu, imamo 90 minuta ispred sebe, možda i više, borit ćemo sezaključio je Stanković.