STIGAO DVOCIFREN MINUS: Dramatična završnica, Lundberg presudio Partizanu!

Košarkaši Partizana izgubili su od Virtusa na gostovanju 86:84 u 25. kolu Eurolige. Vodili su u prvom dijelu. Tada su crno-bijeli imali dvoznamenkasti minus. U zadnjoj četvrtini i +6 koje su kasnije ispustili i upisali 13. poraz sezone.

Crno-beli su meč počeli u petorci: Avramović, Smit, Ponitka, Smailagić i Kaboklo. Domaćini su počeli: Hackett, Cordinje, Belinelli, Shengelia i Dunston.

Prve poene u susretu postigao je bivši igrač Virtuse Smith. Nakon minute uzvratio je Belinelli. Prvu trojku na meču postigao je Hackett, a Avramović je odmah uzvratio s dva vezana udarca. Crno-bijeli su u tom periodu bili u prednosti. Miniserijom 5:0 Virtus je stigao do +1 (17:16). Na kraju je bilo 19:19 uz tri trice s obje strane.

Mickey i Panther su zabili na početku druge trećine. Virtus se uspio odlijepiti na 28:23. Domaći su u tom dijelu igre imali kontrolu. Na poluvrijeme se otišlo s +4 (35:31).

Belinelli je imao 8 poena. Koliko i Pantera. Virtus je imao bolje postotke šuta, pogotovo za dva poena.

Drugo poluvrijeme Kordinje otvara tricom. Partizan je minutu bio bez golova dok Smailagić nije pogodio. Virtus je držao minimalnu prednost u želji da se odlijepi. Talijan je poenima poveo svoju momčad na 49:41. Dunston je nastavio niz i donio domaćima +10 (51:41) na polovici treće dionice. Partizan je to ostvario pred kraj i serijom 6:0 imao – 4 (62:58) uoči posljednje četvrtine.

Douzer je pogodio prvi koš na početku 4/4. Partizan je otvorio mini-seriju 4:0 za izjednačenje. Virtus je dao poen tek nakon dvije minute preko Dunstona. Crno-bijeli su poveli prvi put nakon prve četvrtine tricom Nanellija. Imali su i +5 (75:70) 4 minute do kraja. Zahvaljujući Nanellijevim šest vezanih poena. Cordinje i Lundberg samo su dvije minute prije kraja smanjili (75:77). Sa 79:79 ušlo se u dramatičnu posljednju minutu utakmice.

Smailagić je pogodio oba šuta. U sljedećem napadu Ifa Lundberg izvodi trojku, a Abbas bacanjem i udvajanjem potvrđuje trijumf. Pantera je samo trojkom postavila konačan rezultat.

Najbolji u momčadi Virtusa bio je upravo Lundberg s 20 koševa naspram Belinellijevih 18.

Kod Partizana Panter je ubacio 22 koša, a Naneli 18 poena.

U sljedećem kolu Eurolige Partizan dočekuje Bayern. Virtus ugošćuje Monaco.

Virtus-Partizan 86:84 (19:19,16:12,27:27,25:26)