Stupčanica visoko porazila Žepče, Karahmetović: Trijumf za naš grad i naše navijače

U okviru 13. kola druge lige FBiH-centar, na stadionu „Danac“ u Olovu odigran je derbi meč ZE-DO kantona, a u kome je NK Stupčanica dočekala NK Žepče. U sjajnom okruženju, na dobrom travnjaku i pogodnom vremenu ekipa nogometnih „pjesnika“ iz Olova pružila je partiju za nogometne „udžbenike“ i sasvim zasluženo slavila visoku pobjedu rezultatom 3:0.

Cijeli tok meča domaćini su dominirali u svim elementima igre, bili brži, borbeniji, kvalitetniji, ofanzivniji a pored tri postignuta zgoditka, stvorili su još najmanje pet, šest sjajnih prilika za gol (Mehanović, Bešlija, Avdibašić, Hadžiabdić, Biogradlija, Kopić), a koje nisu realizovali zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, a u tri navrata i vratar gostiju Nikola Trogrlić sjajno je intervenisao i spasio svoju mrežu.

Posebno treba istaći sjajnu taktiku i maestralno vođenje igre domaćih, a koje je uradio najstariji trener u regionu, ali i šire, 83-godišnji „mladić“ Ahmet Degirmendžić. Sve njegove zamisli i uigrane akcije sa treninga, domaći igrači su sjajno provodili u djelo na travnjaku, a što je polučilo meč za „dušu i sjećanje“ i visok trijumf Stupčanice, koja sada ima 23 boda, gol razliku 34:23 i zauzimaju visoku, četvrtu poziciju na tablici, iako su debitanti u ovoj ligi.

Domaćin je došao u vodstvo 1:0 u 14 minuti a strijelac je bio Karahmetović, na povećanje rezultata čekalo se do 43 minute kada je za 2:0 pogodio ubjedljivo najbolji strijelac ove lige Fijad Mehanović. U nastavku meča igra domaćih bila je još bolja, redale su se prilike pred mrežom gostiju, a 62 minuti ponovo je strijelac bio Karahmetović za 3:0 a što je bio i konačan rezultat ovog meča. Po završetku meča salve aplauze na otvorenoj sceni, prave ovacije domaćim ljubimcima od njihovih vjernih i odanih navijača, koji su i u ovom meču pokazali koliko vole svoj klub, olovsku „svetinju“. Pjesma i veliko slavlje nastavljeno je i u svlačionici domaćih igrača, a dvostruki strijelac, neuhvatljivi napadač za odbranu gostiju Munib Karahmetović, o novom trijumfu Stupčanice rekao nam je sljedeće:

”Iako smo pred ovaj meč bili dosta oprezni, jer znali smo o kako kvalitetnom protivniku se radi,pružili smo odličnu igru i sasvim zasluženo pobijedili i naš bodovni konto još više povečali.Svi naši igrači pružili su maksimum htijenja, borbenosti, znanja, požrtvovanja i onda je to moralo rezultirati našom igrom koja je sigurno zadovoljila naše navijače. Ovaj trijumf je pobjeda za naš grad i naše frenetične navijače koji su i u ovom meču, svojim bodrenjem cijeli tok meča, bili naš dvanaesti igrač na travnjaku. U ime svih mojih saigrača ja im se zahvaljujem i obećajem da ćemo i preostala dva meča do kraja jesenje sezone odigrati na najvišem nivou i da ih nećemo razočarati.”

Piše: Rešad Mamela