Zbog teške situacije, nedostatka resursa i nepronalaska rješenja nadležnih, te zbog povećanog broja migranata koji svakodnevno pristižu u Tuzlu, zvanično je prestao rad volontera na tuzlanskoj autobuskoj i željezničkoj stanici.
”Ostaje samo hrana od Merhameta i Emmausa jer ne može se hrana uskratiti ljudima i standardna podrška organizacija osjetljivim kategorijama. Za dvije godine smo uradili i previše posla umjesto onih koji bi to trebali raditi. Zbog nerazumijevanja vlasti, politike, ali i pritisaka od strane pojedinih građana donijeli smo takvu odluku. Također, bitno je napomenuti da je na ovu odluku uticao i povećan broj ljudi u pokretu. Jednostavno je postalo nemoguće odgovoriti na najosnovnije potrebe. Hvala svim kolegama koji su dolazili na stanicu, koji nisu pali pod uticaj politike kao pojedinci i na koncu na prenošenju slike kakva ona zaista jeste”, istakli su u svom saopćenju tuzlanski volonteri.




