Torres srušio Italiju i odveo Španiju u finale Lige nacija (VIDEO)

Fudbaleri Španije savladali su selekciju Italije i plasirali se u finale ovogodišnjeg takmičenja UEFA-ine Lige nacije rezultatom 2-1.

Odmah su zaprijetili Azzuri u petoj minuti susreta. Emerson se sjajno probio po lijevoj strani, dodao do Chiese koji dosta dobro šutira, ali njegov udarac zaustavlja Simon.

Minut kasnije stoper talijanske selekcije Bastoni šutira sa ruba kaznenog prostora, ali je Simon opet lako intervenisao.

Ipak, nakon početnog pritiska Italije, Crvena furija je ta koja je prva povela. Orayzabal je sjajno centrirao, a Ferran Torres pogodio mrežu Donnarumme. Igrao se 17. minut susreta.

Minut kasnije nova šansa za Španiju. Alonso je silovito šutirao, lopta Donnarummi prolazi kroz ruke, ali je sa gol linije izbacuje Bonucci.

Nakon pritiska Španaca i velikog presinga, uslijedio je nešto mirniji dio igre, a prvu narednu priliku imao je Federico Bernardeachi u 35. minuti susreta. Lukavo je šutirao fudbaler Juventusa, iznenadio Simona, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Samo 20 sekundi kasnije nova velika prilika za Azzure. Pogriješio je Koke na sredini terena, Chiesa pronašao Insignea, ali fudbaler Napolia iz odlične prilike šutira pored gola.

U 36. minuti 17-godišnji fudbaler Španije Gavi sjajno je povukao loptu, pronašai Orayzabala, međutim igrač Sociedada je loše šutira po sredini gola Donnarumme.

U samom finišu košmar za Azzure. Igrala se 42. minuta kada je Bonucci nesmotreno laktom udario Busquetsa, dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Španci su ekspresno iskoristili igrača više. Razbijema je moćna talijanska odbrana. Marcos Alonso je proigrao Oyarzabala koji ubacuje za Torresa, a napadač Cityja glavom postiže drugi gol na utakmici.

Španci su prijetili i u drugom poluvremenu. Orayzabal je pokušao u 64. minuti nakon centaršuta Pina, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Novu veliku šansu za Furiju imao je Marcos Alonso u 78. minuti. Sjajno je Pino izbacio Bastonija, pronašao Alonsa koji je izašao sam pred Donnarummu, ali golman PSG-a sjajno interveniše. Nakon toga je probao i Bryan Gil, ali je njegov šut izblokiran.

Azzuri ipak smanjuju prednost u 83. minuti. Chiesa je iskoristio lošu reakciju Pau Torresa na centru igrališta, izašao sam pred Unai Simona, sjajno akciju pratio Pellegrini kojeg nesebično upošljava Chiesa i Italija daje gol iz prve šanse u drugom poluvremenu.

Ipak to je bilo sve što su Talijani uspjeli učiniti sa igračem manje, pa su se Španci tako plasirali u veliko finale.

U drugom finalnom susretu sutra će na Allianz stadionu u Torinu snage odmjeriti Francuska i Belgija. Finalni susret igra se u nedjelju, 10. oktobra na stadionu San Siro.