Izabrani američki predsjednik Donald Tramp odlučio je da njegova inauguracija bude održana u zatvorenom prostoru zbog rekordno niske temperature koja se očekuje u Vašingtonu 20. januara, rekavši da ne želi da se ljudi povrijede.
– Naredio sam da se inauguraciono obraćanje, pored molitvi i drugih govora, održi u rotondi Kapitola SAD, kako je to uradio Ronald Regan 1985. godine, takođe zbog veoma hladnog vremena. Razni velikodostojnici i gosti će doći u Kapitol – napisao je Tramp na društvenim mrežama.
On je rekao da bi rizik od „rekordno niske temperature“, sa hladnim vjetrom i „arktičkom eksplozijom koja će zapljusnuti zemlju“ stvorio „opasne uslove“ za desetine hiljada pripadnika policije, hitnih službi, policijske pse i konje, kao i za stotine hiljada njegovih pristalica.
NIJEDAN POLITIČAR NIJE POZVAN Pozivnicu za inauguraciju Trampa dobio jedino ambasador BiH u Americi Sven Alkajal
– Ne želim da se ljudi povrijede na bilo koji način – naglasio je on.
Tramp je rekao da će predsjednička parada biti održana u vašingtonskoj areni „Kapitol jedan“, gdje će on doći nakon polaganja zakletve.
BONUS VIDEO:
TRAMP POTVRDIO! Inauguracija u zatvorenom: Ne želim da se ljudi povrijede na bilo koji način appeared first on Aloonline.ba.




