Travnički karatisti sa Balkanskog prvenstva donose tri zlata i srebro!

U periodu od 30. maja do 2. juna u Banja Luci je održano 24. Balkansko Prvenstvo za djecu u karateu.

Travnik je u najlješem svjetlu predstavilo nekoliko takmičatra Karate kluba “Vezir” i Karate kluba “Travnik”.

Naime iz KK “Vezir” dječak Armin Mehić, koji svaki dan putuje preko 30 km kako bi odradio trening, osvojio je zlatnu medalju i posatao prvak Balkana u kategoriji borbe dječaci 2007 godište -52kg!

Uspješna su bila i djeca iz KK “Travnik”, koji iz Banja Luke također donose dvije zlatne medalje i jednu srebrnu! Zlato su osvojili Ali Arnautović u u kategoriji borbe 11 godina -35 kg i Zahra Arnautović u kategoriji kate djevojcice 8 godina! Iz istog kluba, Srebro je osvojila Lejla Šiljak u kategoriji djevojcice borbe 2009 godiste -30kg!

Dakle Travnik je dobio dva prvaka i jednu prvakinju Balkana, te jednu viceprvakinju!