U posljednja 24 sata na području Srednjobosanskog kantona zabilježene su tri saobraćajne nesreće, u kojima, srećom, nije bilo povrijeđenih osoba.
Iako je broj nesreća manji, vozači i građani trebaju biti na oprezu, posebno u gradskim centrima i u blizini škola, gdje je veći broj djece na ulicama. Podsjećamo sve učesnike u saobraćaju da obrate posebnu pažnju, jer su temperature niže, a ceste su klizave.
Također, zbog različitih prekršaja iz oblasti saobraćaja uručeno je ukupno 386 prekršajnih naloga. Od tog broja, čak 187 naloga je izdano zbog prekoračenja dozvoljene brzine, a prekršaji su evidentirani pomoću mobilnih i fiksnih radara.
Apelujemo na sve vozače da prilagode brzinu i vožnju uslovima na cesti, te da voze oprezno i odgovorno kako bi izbjegli nesreće, posebno u uvjetima smanjenje vidljivosti i klizavih kolovoza.




