Tuzla i Velež podijelili bodove na Tušnju

U posljednjem meču 11. kola Premijer lige BiH Tuzla City je na Tušnju dočekao Velež, a meč je završen rezultatom 1:1.

Prvi su na meču zaprijetili  gostujući fudbaleri. Šturm je ubacio sa lijeve strane, pronašao Halilovića koji ulazi u kazneni prostor te šutira malo pored gola. Nakon toga velika prilika za Velež u 6. minuti. Iskoristili su Rođeni grešku odbrane Tuzle, Šikalo je dodao do Halilović koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Fejzićem i pogađa samo stativu.

Zatim nova prilika za Mostarce. Haskić je pronašao prostor u šesnaestercu, ubacio prema saigračima, lopta se odbila do Guliashvilija koji iz izgledne pozicije šutira preko gola.

Kazna za promašaj stigla je u 17. minuti. Guliashvili je poslao loš pas prema Haliloviću, Mašović je presjekao i sjurio se prema golu gostiju te bez problema matirao Hadžikića za 1:0. Veliku šansu imala je Tuzla City u 23. minuti, Mehanović je izbjegao ofsajd poziciju, ali sa nekoliko metara nije matirao golmana Veleža.

Velež se ponovo budi u 27. minuti, još jedna velika prilika imali su gosti. Ponovo je Guliashvili bio u šansi, koji sa nekoliko metara iskosa loše šutira. Pred kraj prvog dijela Rođeni su ponovo priprijetili, Šturm je centrirao, Zvonić najviši u skoku, no lopta ide preko gola nakon njegovog udarca. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0.

Na startu drugog dijela dobra akcija domaćina, na kraju šutira Karjašević, ali pravo u Hadžikića. U 57. minutu Redžić je imao dobru šansu, ali mu udarac koji je išao pod prečku sjajno skida Hadžikić.

Velež poravnava u 73. minuti susreta, Oreč je dobro pobjegao na desnoj strani, sjajno centrirao uspio pronaći Haskića koji lijepo pogađa za poravnjanje. Dvije minute poslije prijete i domaći, Nukić je centrirao, Hodžić pokušao, no lopta ide pored gola.

Veliku šansu za preokret propustio je Velež u 83. minuti, Hadžikić je ispucao, Džafić izašao sam pred Fejzića. Pokušao ga je lobovati, ali očajno je to uradio. Džafić je imao sjajnu šansu u 95. minuti iz slobodnog udarca ali je očajno šutirao, ostalo je 1:1.